Nietrafione prezenty na Dzień Kobiet. Lepiej ich unikaj, jeśli nie chcesz zaliczyć miłosnego faux pas

Jaki prezent na Dzień Kobiet 2023? Badacze postanowili nieco ułatwić panom zadanie związane z wyborem prezentów dla ich partnerek. Okazuje się, że nie wszystkie z nich będą przyjęte z oczekiwanym entuzjazmem. Czego lepiej nie kupować? Oto lista nietrafionych upominków.

8 marca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Kobiet. Z tej okazji wiele osób szuka odpowiedniego upominku i sposobu na okazanie miłości wobec pań. Tajemnicę idealnego prezentu postanowił odkryć Empik. Co będzie strzałem w dziesiątkę, a czego lepiej unikać? Odpowiedzi mogą cię zaskoczyć. 

Zobacz wideo Pełna słodyczy szkatułka ze zdjęciem, czyli prezent na Dzień Kobiet w wersji last minute

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Kobiet 2023. Co uszczęśliwi nasze wybranki?

Wyniki badania wskazują na to, iż 85 proc. kobiet obchodzi to święto, a 70 proc. z nich zostaje obdarowane życzeniami oraz drobnymi upominkami w postaci kwiatów. Jest to zazwyczaj najbezpieczniejszy prezent, jednak nie wszystkich w pełni zadowala. Wiele kobiet zdradziło, iż w tym dniu chciałyby dostać coś nieco bardziej oryginalnego. O czym marzą panie? 

Jaki prezent wybrać na Dzień Kobiet? Ważna jest kreatywność

Okazuje się, iż oczekiwania pań wcale nie dotyczą drogich prezentów i wyszukanych niespodzianek, lecz małych, a spersonalizowanych upominków. Z badań wynika, że większość z nich ucieszyłoby się m.in. z książki. Wśród najlepszych prezentów wciąż królują także bukiety ze żywych kwiatów. Na trzecim miejscu znalazły się bilety na różnego rodzaju wydarzenia, czy po prostu do kina lub teatru. W odpowiedziach kobiety wskazywały także na biżuterię, wyjazdy do SPA, wyjścia do restauracji, perfumy, kosmetyki oraz karty podarunkowe

Tego nie kupuj na Dzień Kobiet! Jakich prezentów lepiej unikać? 

Pomimo tego, iż ponad połowa ankietowanych pań zdradziła, iż każdy prezent będzie dla nich ważny, to jest  wśród nich kilka wzbudzających wyjątkowe emocje, niestety te niezbyt pozytywne. Najwyższe miejsce na podium, w rankingu najgorszych upominków, uzyskały... rajstopy. Aż 53 proc. respondentek wskazały ten prezent jako nietrafiony. Co więcej, 27 proc. pań nie chciałoby 8 marca otrzymać słodyczy. Natomiast na ostatnim miejscu uplasowała się odzież. Wynika z tego, iż warto powstrzymać się od samodzielnego dobierania stylizacji dla swoich ukochanych kobiet

Więcej o: