Jak dbać o storczyki? Zasady pielęgnacji to nie wszystko! Sięgnij po to warzywo, a pięknie rozkwitnie

Storczyk w doniczce to wspaniała ozdoba każdego wnętrza. Aby cieszyć się jego pięknem, należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz nawożeniu rośliny. Zamiast wydawać krocie na chemiczne preparaty, możesz z powodzeniem wykonać naturalny nawóz w domu. Jak go przygotować? Wyjaśniamy!

Jeśli lubisz storczyki, to na pewno chcesz, aby obsypał się kwiatami. Roślina będzie zachwycać swoim wyglądem, jeśli odpowiednio o niż zadbasz. Jednak to nie wszystko! Należy też prawidłowo ja nawozić. Pomoże ci w tym jedno warzywo. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Storczyk - jak dbać? To wcale nie jest trudne. Tych zasad należy przestrzegać

Zasady pielęgnacji storczyka to podstawa, jeśli chcesz, aby prawidłowo się rozwijał. Nie są one aż takie trudne, jednak warto je poznać:

  • Miejsce uprawy - w zależności od odmiany, storczyki będą mieć inne zapotrzebowanie na światło. Dowiedz się więc, ile światła będzie potrzebować twój okaz.
  • Temperatura - ta również zależy głównie od odmiany. Jednak najczęściej storczyki potrzebują około 22°C. Temperatura pokojowa powinna być dla większości okazów odpowiednia.
  • Podlewanie - do podlewania używaj letniej wody. Najlepiej robić to rano. Storczyki mają wiele zasad jeśli chodzi o podlewanie. Warto się z nimi zapoznać, aby nie popełnić błędów.

Jak pielęgnować storczyk, aby obsypał cię kwiatami? Wykorzystaj naturalne nawozy

Nawożenie storczyka jest bardzo ważne dla jego odpowiedniego rozwoju. Na szczęście nie musisz wydawać pieniędzy na żadne drogie specyfiki. Wystarczy, że sięgniesz po czerwoną cebulę. Instrukcja jest banalnie prosta: 

  1. Obierz warzywo z łupin.
  2. Następnie przełóż obierki do litrowego słoika i zalej zagotowaną wodą prawie po brzegi.
  3. Zamknij wszystko i odstaw na kilka dni.
  4. Po tym czasie przecedź obierki.
  5. Gotowy wywar przelej do pojemnika, w którym będziesz trzymać go na co dzień. 

Tak przygotowany nawóz możesz dodawać do doniczki storczyka raz w tygodniu. Dzięki temu już niedługo powinien obsypać cię kwiatami.

Storczyk, podlewanie nie wystarczy. Wykorzystaj nawóz tego owocu

Możesz również wykonać nawóz z banana. Powinien on dać bardzo podobne efekty. Zalej drobno pokrojoną skórkę ciepłą wodą i odstaw na kilka dni. Potem postępuj dokładnie tak jak z cebulą. Odcedź skórki i przelej do pojemnika, w którym będziesz trzymać nawóz na co dzień. Ten rodzaj również możesz stosować raz w tygodniu. 

Więcej o: