Kalendarz ogrodnika 2023. Kiedy nawozić borówki i czym to robić? Dzięki temu będą najsmaczniejsze

Sadzenie i nawożenie borówki to wcale nie taka prosta czynność. Należy trzymać się ściśle określonych zasad, aby urosły duże i soczyste. Poznaj zasady uprawy borówki amerykańskiej dowiedz się, kiedy jest najlepszy moment na pielęgnację tej rośliny.

Borówka amerykańska to owoc, który jest uwielbiany przez większość osób. Stanowi świetny dodatek do sezonowych ciast i deserów. Zdrowa i smaczna borówka wymaga jednak określonych zasad w uprawie, których należy przestrzegać. Jak sadzić borówkę amerykańską? Kiedy nawozić borówki? Poznaj odpowiedzi na te pytania, a urosną duże i pryszne. 

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Borówka amerykańska: pielęgnacja rośliny. Jaka gleba pod borówkę jest najlepsza?

Jeśli chcesz, aby twoja borówka amerykańska rosła zdrowo i bujnie, warto wiedzieć, jak o nią dbać. Krzew ten wymaga dość specyficznych warunków, ponieważ należy zapewnić mu miejsce osłonięte od wiatru, ale i słoneczne. Sadząc borówkę amerykańską, upewnij się, że gleba w ogrodzie jest próchnicza i kwaśna. Pamiętaj również o zapewnieniu borówce sporej ilości miejsca, aby nie rosła w ścisku. Borówka amerykańska oczekuje również sporej wilgoci, szczególnie w pierwszym roku od posadzenia. Nie martw się o mrozy, ponieważ borówka jest odporna i da sobie spokojnie radę nawet w naszym klimacie. Marząc o bogatych zbiorach, pamiętaj o jej podlewaniu — latem nie można doprowadzić do przesuszenia podłoża, więc pamiętaj o regularności. 

Kiedy nawozić borówkę amerykańską? Ten moment jest już tuż tuż!

Przy pielęgnacji borówki amerykańskiej należy pamiętać o jej nawożeniu. Kiedy i jak nawozić borówkę? Najlepiej jest stosować nawóz od marca do czerwca. Dzięki zastosowaniu nawożenia, borówka będzie zasilona w odpowiednie składniki odżywcze, a tym samym jej plony będą zdrowsze i smaczniejsze. Pamiętaj, aby regularnie użyźniać glebę, ponieważ np. deszcz może wypłukać wartości odżywcze. Istotne również jest to, aby nie nadużywać nawozu, ponieważ takie postępowanie może przynieść odwrotny efekt. Każdy ogrodnik musi również wiedzieć, kiedy zasadzić borówkę. Tę czynność najlepiej wykonywać na przełomie marca i kwietnia, jeśli chcesz zrobić to wiosną, a jeśli jesienią to najlepiej między wrześniem a październikiem.

Więcej o: