Chcesz optycznie powiększyć oko? Dzięki tym trikom makijażowym pomalujesz nawet opadającą powiekę

Masz problem z codziennym makijażem? Z tymi trikami nie tylko podkreślisz kształt oczu, ale też optycznie je powiększysz. Makijaż sprawdzi się nawet na opadającej powiece. Wyjaśniamy, jak pomalować oczy, aby uwodzić spojrzeniem i zachwycić wszystkich wspaniałym wyglądem.

Wykonanie precyzyjnego makijażu oka to nie lada wyzwanie. Powinien być nie tylko staranny, ale też podkreślać urodę. Jednym z takich zabiegów jest optyczne powiększanie oka. Dobierając odpowiednie kolory i kosmetyki można naprawdę zdziałać cuda. Sprawdź, jak wykonać makijaż powiększający oko.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby oczy wydawały się większe? Wypróbuj ten makijażowy trik

Do wykonania pierwszego makijażu będziesz potrzebować tylko dwóch kredek do oczu - czarnej i jasnej. To właśnie one podkreślają kontury i nadadzą kształt oku. Czarną kredką namaluj cienką linię na górnej powiece. Przy końcu kreska powinna iść nieco do góry i lekko wychodzić poza oko. Jeśli masz wprawę, zamiast kredki użyj eyelinera. Dzięki niemu zrobisz bardziej precyzyjną końcówkę. W ten sposób oko wyda się dłuższe i większe. Linię wodną na dolnej powiece pomaluj jasną kredką. To podkreśli kształt oka i optycznie je powiększysz. Jeśli nie masz takiej kredki, możesz użyć jasnych cieni do powiek.

Makijaż powiększający oko. Zainwestuj w dobre cienie

Drugi sposób pomoże osobom, które mają tzw. opadającą powiekę. Makijaż będzie trwały i co ważne, podkreśli całe oko. Najbardziej istotnym elementem są dobre cienie do powiek. Warto zainwestować w paletkę, która będzie posiadać różne odcienie tego samego koloru, ponieważ w tym makijażu ważne jest przejście od jasnego do ciemnego tonu. Wybierz najjaśniejszy odcień, który będzie niemal biały i pomaluj nim wewnętrzny kącik oka i powiekę w tym miejscu. Następnie wybieraj kolejne, coraz ciemniejsze cienie i nakładaj kolejno obok siebie. Miejsce na powiece przy zewnętrznym kąciku powinno być najciemniejsze. Na koniec grubszym pędzlem rozprowadź wszystko tak, aby granice między kolorami nie były widoczne i płynnie przechodziły. Całość dopełni pomalowanie rzęs maskarą i podkreślenie ich z pomocą zalotki.

Więcej o: