Dzięki temu uwinęłam się ze sprzątaniem szafy błyskawicznie. Wystarczyło kilka prostych trików

Wiosna to idealny moment na zrobienie porządków w szafach. Mam dla ciebie kilka rad, które znacznie usprawnią to nieprzyjemne zadanie. Dzięki nim sprzątanie zajęło mi znacznie mniej czasu niż zwykle. Ponadto ubrania są uporządkowane lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Z szafy wysypują się ubrania, a ty nie wiesz, jak zabrać się za porządki? Mam dla ciebie kilka trików, dzięki którym zadanie wykonasz błyskawicznie.

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak segregować ubrania w szafie? To sygnały, że czas posprzątać garderobę

Wiele osób zabiera się za sprzątanie szafy dopiero w momencie, kiedy nadchodzi wiosna i zaczynają się porządki w całym domu. Warto jednak częściej dbać o czystość w tym miejscu. Poznaj kilka znaków, które powinny skłonić cię do posprzątania garderoby. 

  • Nie możesz znaleźć ubrań? To zdecydowanie powinien być moment, który skłoni cię do przejrzenia garderoby. 
  • Drzwi od szafy nie chcą się domknąć. 
  • "Nie mam się w co ubrać" - jeśli taka myśl pojawia się w twojej głowie, to sprawdź, czy nie masz bałaganu w szafie. O niektórych ubraniach najpewniej po prostu nie pamiętasz. Zanim więc wyruszysz do sklepu po nowe koszulki, posegreguj odzież w szafę. 
  • W szafie są ubrania, których nie założyłeś/ założyłaś już przez co najmniej rok. W takim wypadku zdecydowanie pora pozbyć się tych części garderoby.

Jak usprawnić sprzątanie szafy? Wyrzuć ubrania, w których już nie chodzisz

Mam dla ciebie kilka trików, które pozwolą ci znacznie szybciej uporać się ze sprzątaniem szafyNa początek wyciągnij wszystkie ubrania i podziel je na odpowiednie kategorie. Warto także odpowiednie poskładać ubrania, aby później łatwo móc je znaleźć. Tu podpowiadamy jak to zrobić

Jeśli podczas sprzątania zastanawiasz się, które ubrania czas już pożegnać to mam dla ciebie kilka trików, które mi pozwalają zdecydować o tym, które rzeczy czas już oddać, wyrzucić lub sprzedać.

  • Ubrania, które nie pasują do twojego stylu życia - jeśli nie chodzisz na wystawne kolacje, czy bankiety, to nie potrzebujesz zbyt wielu eleganckich ubrań. Warto przejrzeć je i niektóre wyrzucić. 
  • Ubrania, których nie miałeś/ miałaś na sobie co najmniej rok - jeśli ich nie nosisz, to tak naprawdę ich nie potrzebujesz.
  • Ubrania, które nie pasują - z biegiem czasu każde ciało się zmienia. Jeśli więc któraś cześć garderoby nie pasuje już na ciebie, może warto się jej pozbyć. 
  • Ubrania, które były "modne" - nie wszystko, co jest "modne" pasuje do twojego stylu. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz ubrań z tej kategorii.
Więcej o: