Kompozycje wielkanocne na cmentarz, które możesz zrobić samodzielnie. Udekoruj groby najbliższych

Stroiki na Wielkanoc na cmentarz, możesz przygotować samodzielnie. W święta należy pamiętać również o najbliższych, którzy odeszli. Dlatego warto przygotować wiosenny stroik na cmentarz z kwiatów i innych roślin. Podpowiemy, jaki stroik wybrać oraz z czego zrobić wiązankę.

Jeśli chcesz udekorować groby twoich najbliższych, to warto zacząć już o tym myśleć. Święta Wielkanocne będziemy obchodzić już naprawdę niedługo. Warto więc udekorować nagrobki tych, których już z nami nie ma. 

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jakie stroiki świąteczne na cmentarz wybrać? Wybierz trwałe elementy

Jeśli nie masz ochoty robić własnoręcznie stroika, warto przemyśleć dokładnie jaki wybrać. Materiał, z którego będzie wykonany, jest bardzo istotny. W kwietniu pogoda lubi płatać figle. Wiązanka, którą wybierzesz, powinna wytrzymać nawet złe warunki pogodowe. Najlepszym wyborem może być zwykły wianek wielkanocny zbudowany na styropianie. Sztuczne kwiaty powinny być w stanie wytrzymać deszcz i wiatr. Przemyśl także dodanie kilku jajek wielkanocnych. Możesz kupić w sklepie styropianową podstawę i samodzielnie je pomalować. Warto także sprawdzić zaopatrzenie sprzedawców znajdujących się niedaleko cmentarza. W okresie wielkanocnym, na pewno będą mieć w sprzedaży wielkanocne dekoracje. Można także spróbować przygotować samodzielnie wiązankę. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. 

Stroik wielkanocny na cmentarz z bukszpanu. Będzie wyglądać pięknie na święta

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie stroik na cmentarz, spieszymy z pomocą. Możesz wykorzystać do tego prawdziwe rośliny lub wybrać sztuczne. Na początek zaopatrz się w kilka gałązek drzew iglastych lub liściastych. Wybierz takie, które bardziej ci się podobają. Następnie weź sporą głęboką podstawkę lub doniczkę i włóż do niej kawałek gąbki ogrodniczej i przycięte gałązki. Ułóż kompozycje na planie koła. Umieść sporo gałązek i dołóż także bukszpan jako symbol Wielkanocy. Następnie weź kwiaty. Mogą być to tulipany lub inne wiosenne rośliny. Układaj gałązki i łodygi tak, aby wyszło jak najbardziej naturalnie. Powinno to wyglądać tak, jakby rośliny wyrastały z ziemi w doniczce. Wkładaj kolejne elementy stroika całkiem gęstą tak, aby całkowicie zakryć gąbkę ogrodniczą. Możesz dołożyć też kilka samodzielnie pomalowanych jajek ze styropianu i bazie. Dzięki temu stroik nabierze bardziej wielkanocnego charakteru. 

 
Więcej o: