Uporaj się z wielkanocnym sprzątaniem w mgnieniu oka. Dobra organizacja to przepis na sukces

Wiosenne porządki zawsze były dla mnie prawdziwym koszmarem. Pracy jest dużo, a czasu wcale nie przybywa. Mam jednak kilka trików, które znacznie ułatwiają mi sprzątanie. Organizacja to podstawa. Podpowiem ci, jak ułożyć plan i o czym należy pamiętać, zabierając się za sprzątanie przed świętami.

Wiosenne porządki przed Świętami Wielkanocnymi potrafią przyprawić o ból głowy. Mam jednak dla ciebie kilka rad, które sprawią, że sprzątanie będzie błyskawiczne. 

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak przygotować dom na Wielkanoc? Podstawa to dobra organizacja pracy

Sprzątanie to dla wielu osób prawdziwy koszmar. Nie musi być to jednak aż tak frustrujące i żmudne zajęcie. Jeśli postawisz na dobrą organizację, porządki pójdą szybko i sprawnie. Przede wszystkim na początek wypisz sobie wszystkie rzeczy, które wymagają sprzątania. Ja podzieliłam sobie je na pomieszczenia. Szczególną uwagę zwróciłam na kuchnię i łazienkę. Warto wyczyścić je dokładnie, ponieważ to one będą najbardziej się brudzić podczas świąt. Tak więc przejrzyj szafki i dokładnie je umyj, tak samo zrób z lodówką i innymi meblami w łazience czy kuchni. Zaplanuj dokładnie dzień po dniu, które części domu będziesz sprzątać. Zapisz to sobie w notatniku lub planerze. Dzięki temu nie będzie ci się wydawać, że sprzątanie nigdy się nie skończy.

A co z innymi pomieszczeniami? Te miejsca wymagają szczególnej uwagi

Poza łazienką i kuchnią warto uporządkować też rzeczy w innych pokojach. Poza oczywistym ścieraniem kurzy, przejrzyj wszystkie rzeczy. Zajrzyj do szaf i regałów. Niektórych rzeczy na pewno już nie używasz. W mojej szafie znalazłam na przykład sporo ubrań, których nie nosiłam od lat. Nie było sensu ich trzymać. Postanowiłam oddać je potrzebującym. Tobie również polecam zrobić porządek w szafie. Może tak jak ja odnajdziesz w niej dawno zagubione skarby? Nie zapominaj też, aby na listę organizacyjną wpisać także sprzątanie piwnicy jeśli ją posiadasz. Poza przetworami często trzyma się w niej wiele rzeczy, które latami zbierają tylko kurz i do niczego się nie przydają. W swojej piwnicy znalazłam sporo gratów z czasów kiedy chodziłam jeszcze do szkoły podstawowej. Niektóre rzeczy zachowałam oczywiście z sentymentu, jednak niektóre do niczego się nie nadawały i należało je już dawno wyrzucić. 

Więcej o: