Święta Wielkanocne 2023. Przed nami kilka dni wolnych od pracy. W tych terminach warto wziąć urlop

Dni wolne od pracy kwiecień 2023. Kiedy dokładnie wypadają dni ustawowo wolne od pracy? Jak rozplanować urlop? To ostatni dzwonek, aby zgłosić pracodawcy, kiedy dokładnie nie będzie cię w pracy. Podpowiadamy, w które dni kwietnia wypada Wielkanoc oraz kiedy wziąć wolne, aby cieszyć się urlopem.

Długi weekend przyda się każdemu pracownikowi i pracowniczce. Kiedy więc wypada on w kwietniu? Chętnie podpowiemy. Dzięki temu dobrze zaplanujesz urlop.

Zobacz wideo Paulina Krupińska jest bardzo zapracowana. Nawet w święta nie ma wolnego

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dni wolne w kwietniu 2023 wypadają w Wielkanoc. Te dni są ustawowo wolne od pracy 

Kiedy dokładnie będzie wolne na Wielkanoc? To pytanie zaczynają sobie coraz częściej zadawać Polacy. Nic w tym dziwnego, ponieważ święta zbliżają się wielkimi krokami. Dni ustawowo wolne od pracy w kwietniu wypadają  9 i 10 kwietnia. Odpowiednio będzie to niedziela i poniedziałek. Jeśli więc chcesz mieć wolne trochę dłużej, warto przemyśleć urlop już teraz. Możesz wziąć sobie trochę oddechu na przykład przed świętami w trakcie trwania Wielkiego Tygodnia. Warto także przemyśleć urlop w tygodniu po Wielkanocy. Jeśli odpowiednio zgrasz się z rodziną, będziecie mogli spędzić ze sobą nieco więcej czasu. Nie musisz się jednak martwić. Kolejne wolne dni będą naprawdę niedługo, a w tym roku będzie ich na ciebie czekać jeszcze więcej. 

W Wielki Piątek wolnego niestety nie będzie. Jednak już niedługo czeka cię kolejny długi weekend

Kiedy będą kolejne dni wolne? Następne czekają na ciebie w majówkę. Najbliżej dni ustawowo wolne od pracy wypadają 1 i 3 maja. Aby cieszyć się dłuższym urlopem, warto wziąć wolne 2 maja (wtorek). Dzięki temu twój urlop potrwa aż pięć dni. Kiedy natomiast będą wypadać kolejne dni ustawowo wolne od pracy? Przyjrzyjmy się datom

  • 28 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
  • 8 czerwca (czwartek) Boże Ciało
  • 15 sierpnia (wtorek) Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (środa) Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (sobota) Święto Niepodległości
  • 25 grudnia (poniedziałek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
  • 26 grudnia (wtorek) Boże Narodzenie (drugi dzień)

Jak możesz zauważyć pomiędzy sierpniem a listopadem, będzie naprawdę ciężko o dzień wolny. Warto więc również w tym okresie zaplanować urlop, aby mieć choć trochę oddechu od codziennej pracy. Koniecznie sięgnij po kalendarz i rozplanuj cały rok już teraz, aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz.

Więcej o: