Czym wyczyścić piekarnik? Zamiast wkładać do zmywarki, zalej ją wodą. Przypalenia znikną w 15 minut

Jak skutecznie wyczyścić piekarnik? Często nawet wielogodzinne szorowanie nie przynosi oczekiwanych efektów. Jak usunąć przypalony tłuszcz i brud ze ścieżek piekarnika? Mamy na to świetny sposób. Ten produkt z kuchni w mig rozprawi się z problemem i uratuje twoje urządzenie.

Myśl o czyszczeniu piekarnika może przyprawiać o niemały ból głowy. Stary brud i przypalony tłuszcz często wydają się wręcz niemożliwe do zdarcia. Jak z nimi walczyć? Okazuje się, że jest kilka domowych trików, które w mgnieniu oka poradzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. To prostsze niż może ci się wydawać! 

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki. Efekty z pewności cię zaskoczą

Kostka do zmywarki w mig rozprawi się z nieestetycznie wyglądającym brudem. Ten prosty domowy sposób odmieni twoje życie, sprawiając, że sprzątnie, już zawsze będzie bajecznie proste. Jak dokładnie jej użyć? Nic w tym trudnego!

  1. Najpierw wyjmij z piekarnika wszystkie blachy. 
  2. Nastaw urządzenie na temperaturę 200 stopni Celsjusza z termoobiegiem i rozpocznij grzanie. 
  3. Weź głębokie żaroodporne naczynie, włóż do niego tabletkę i zalej wodą. 
  4. Pojemnik umieść w rozgrzanym piekarniku i pozostaw na 2 godziny.

Po tym czasie przypalenia powinny stać się miękkie i wyjątkowo łatwe do usunięcia namoczoną w letniej wodzie ściereczką

Szybki sposób na czysty piekarnik. Wsadź do urządzenia ręcznik papierowy

Tabletki do zmywarki mogę ci pomóc także w inny sposób. Okazuje się, że w połączeniu z ręcznikiem papierowym potrafią działać cuda! Wystarczy, że weźmiesz jedną kostkę i rozpuścisz ją w ciepłej wodzie. W powstałym roztworze namocz ręcznik papierowy i wyłóż nim wnętrze piekarnika - postaraj się zrobić to bardzo dokładnie. Pamiętaj, aby użyć do tego rękawiczek, twoja skóra nie powinna mieć kontaktu z chemią. Odczekaj 15 minut, zdejmij papier i zmyj pozostałe zabrudzenia. Potrzebna ci będzie jedynie gąbka lub szczoteczka z miękkim włosiem oraz niewielka ilość płynu do naczyń. Dzięki trikowi z ręcznikiem papierowym już nigdy nawet nie pomyślisz o mozolnym szorowaniu

Więcej o: