Tejpy na twarz działają jak kosztowny lifting, a kosztują kilkanaście złotych. Jak ich używać?

Tejpy na twarz, czyli inaczej taśmy do kinesiotapingu twarzy, mają za zadanie podnieść opadające mięśnie, wygładzić zmarszczki oraz zredukować obrzęki. Ich regularne stosowanie zapewnia efekty jak profesjonalny lifting w salonie. Sprawdź, jak prawidłowo ich używać.

Tejpy na twarz to doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry, bez konieczności wydawania fortuny na kosztowne zabiegi. Są tanie, łatwodostępne i możesz samodzielnie używać ich w domu. Sprawdź, jak prawidłowo wykonać kinesiotaping estetyczny twarzy i cieszyć się młodszym wyglądem.

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska była na masażu twarzy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tejpy na twarz - na czym polega zabieg? To sposób na odmłodzenie i uelastycznienie skóry 

Tejping twarzy, zwany inaczej tapingiem lub kinesiotapingiem estetycznym, to metoda polegająca na pokrywaniu skóry dynamicznymi plastrami, które mają za zadanie odciążyć konkretne partie mięśni. Tejpy skutecznie przywracają elastyczność skóry, redukują opuchliznę, pozwalają pozbyć się zmarszczek, a także podnoszą owal twarzy. Dzięki nim możemy pozbyć się drugiego podbródka lub opadających policzków - dlatego też często porównywane są do liftingu i zabiegów odmładzających. Do stosowania kinesiotapingu wykorzystywane są taśmy o odpowiedniej grubości, ciężarze oraz rozciągliwości, a ich budowa ma przypominać właściwości ludzkiej skóry. Kupimy je w wielu sklepach w cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Tejpy unoszą skórę, korzystnie wpływając na mięśnie, ale nie tylko. Pobudzają one również układ krwionośny i limfatyczny. Aby korzystać samodzielnie z taśm, należy pamiętać o kilku zasadach.

Fryzura typu artystyczny nieład sprawdza się w przypadku krótkich włosów. Modne fryzury na wiosnę 2023. Postaw na cięcie w stylu wixie

Jak stosować tejpy na twarz? Pamiętaj o tych wskazówkach, by osiągnąć lepsze efekty

Tejpy będą zapewniać nam największe efekty, jeśli będziemy trzymać je na twarzy minimum 6, a maksimum 8 godzin. Dlatego też idealną porą będą godziny wieczorne i pozostawienie taśm na czas snu. Na sam początek najważniejsze jest, by odpowiednio przygotować skórę do zabiegu kinesiotapingu. Dokładnie oczyść ją i osusz tak, by nie była tłusta — dzięki temu taśmy będą dobrze się trzymać. Aby przygotować odpowiednią długość paska, musimy przeciąć go wzdłuż linii przerwanych, które są widoczne na spodzie taśm. Tejpy przyklejamy dokładnie, unosząc wybrane partie skóry i mięśni i mocno przyciskając, by się nie odkleiły. Robimy to w tym kierunku, w którym chcemy, żeby dana część została uniesiona. Pamiętaj również, by nie zrywać taśm szybkim, gwałtownym ruchem. Lepiej namocz je ciepłą wodą i dopiero wtedy spróbuj odkleić. Taśmy możemy używać codziennie, pod warunkiem że nie jesteśmy uczuleni na zawarty na nich klej. Przed zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą. 

Pielęgnacja skóry wokół oczu Czym jest "zalewanie skóry" i dlaczego mówi o tym cały TikTok?

Więcej o: