Mszyce uciekną, gdzie pieprz rośnie. To sprawdzony sposób na pozbycie się uporczywych szkodników

Robi się coraz cieplej i oprócz tego, że jest to wspaniała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to niestety wiele szkodników budzi się także do życia. Mszyce również powoli zaczynają swoją aktywność. Jak uchronić przed nimi rośliny? Mamy na to genialny trik ogrodników.

Mszyce potrafią być prawdziwym utrapieniem nawet dla doświadczonych ogrodników. Jak się przed nimi ustrzec? Mamy na to genialny trik! Wystarczy użyć tego produktu.

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawić, aby mszyce nie zbliżały się do roślin? Biegnij do sklepu po ten produkt

Mszyce powoli budzą się do życia i szukają roślin, które mogłyby zaatakować. Istnieje jednak produkt, dzięki któremu owady będą trzymać się z daleka. Wystarczy kupić ziemię okrzemkową. Produkt świetnie poradzi sobie nie tylko z odstraszeniem mszyc, ale także ślimaków. Jednak to nie jedyne dobroczynne właściwości. Ziemia okrzemkowa zatrzymuje wodę, dzięki czemu jest wspaniałym pomocnikiem w okresie suszy. Jak jej używać? Stosowanie jest naprawdę proste. Wystarczy rozsypać lub rozpylić ziemię okrzemkową nad glebą, w której są posadzone rośliny. Dzięki niej mszyce i ślimaki nie powinny zbliżać się do twoich okazów. Co więcej, produkt jest naturalny, tak więc nie uszkodzi w żaden sposób twoich roślin. Istnieją jednak również inne sposoby na walkę z mszycami. 

Możesz dodatkowo wykorzystać drożdże. Produkt ochroni rośliny przed wszelkimi chorobami grzybicznymi

Nie tylko ziemia okrzemkowa nadaje się do walki z mszycami. Drożdże również mogą się do tego świetnie nadać. Co prawda nie odstraszą one owadów, jednak ochronią rośliny przed chorobami. Jak użyć drożdży? Najpierw przygotuj wszystkie składniki. Potrzebne ci będą:

  • drożdże - 100 g,
  • 0,5 litra mleka 3,2 proc.,
  • 10 litrów wody,
  • odrobina szarego mydła.

Kiedy przygotujesz już potrzebne produkty, możesz przejść do wykonania roztworu, którym na koniec spryskasz rośliny. Rozpuść drożdże w mleku i dolej wody. Następnie dodaj do mikstury łyżkę szarego mydła. Dzięki temu będzie się lepiej trzymać liści. Gotowy roztwór przelej do butelki z atomizerem i pryskaj rośliny raz w tygodniu. Co więcej, specyfik zadziała również na inne problemy. Sprawdzi się także w trakcie zarazy ziemniaczanej lub przeciwko szarej pleśni na truskawkach. 

Więcej o: