literatura

Wypowiedzi na forum o:

literatura

  • Re: Upadek literatury

    Czyta pan książki z górnej półki i sam pan poprawił swój błąd językowy jak i używa pan kolokwializmów. Wielka literatura powstała na klasycznej edukacji elit. Polegała przede wszystkim na kulturze języka i rozwoju świadomości. Była bardziej filozoficzna. Pojawił się druk i wybuchła kultura

  • literatura prawo karne

    Czy macie namiar na dobrą literaturę z zakresu prawa karnego? Z czego warto jest korzystać/

  • Re: Literatura

    w literaturze dość mocni jesteśmy, gorzej z naukami ścisłymi

  • Waze życie w literaturze.

    Czy spotkałyście się ze swoim nazwiskiem w książce? Albo spotkałyście w "realu" kogoś, kto nosiłby nazwisko znane z literatury? Ja spotkałam kiedyś kobietę o imieniu i nazwisku "Laura Pyziak" - tak nazywa się jedna z bohaterek "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz.No i kiedyś napisałam do jednej

  • Re: Upadek literatury

    Dodam jeszcze ze to co nazywamy literaturą piekną nie było długo cenione w naszej kulturze. Według logiki Platona ze odciąga to młodzież od rozwoju i psuje umysły młodzieży.

  • Re: Literatura

    boomerang napisał: " w literaturze dość mocni jesteśmy, gorzej z naukami ścisłymi" Towarzyszu, towarzyszu i w naukach scislych bylismy/jestesmy niebanalni. I pani Sklodowska i pan Banach potwierdza. Do spowiedzi z Twe grzeszne slowa! :) PF

  • Coś z literatury kobiecej

    Drażni mnie to stwierdzenie Ignacego w KK, iż Mila stojąca w kolejce czytała "zapewne coś z literatury kobiecej". Brzmi to protekcjonalnie czy wręcz pogardliwie. Może dlatego, że po prostu nie lubię tego określenia i dopatruję się czegoś negatywnego w zwykłym zdaniu. Niemniej jakoś to wygląda na

  • Re: Waze życie w literaturze.

    Wielokrotnie sie spotkałam. Moje rodowe nazwisko bylo królewskie i dość często się pojawia w literaturze historycznej

  • Re: Wpółczesna literatura z akcją w Paryżu

    Współczesna „literatura” w ogóle nie jest przekonująca. W większości pisana na akord, dla pieniędzy, dla półgłówków.

  • Re: Waze życie w literaturze.

    Nie istnieję w literaturze. Tylko w serii książek historycznych z pewnej dziedziny autor dziękuję mi i mężowi za udostępnienie oryginałów zdjęć.