Jak przycinać storczyk? Lepiej nie popełniaj tego błędu! Przez to roślina może nie zakwitnąć

Chcesz przyciąć storczyk? Wielu właścicieli tych roślin zastanawia się, kiedy należy przyciąć kwiat oraz jak to zrobić, aby ich nie uszkodzić. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakich zasad trzeba przestrzegać, aby nie zniszczyć rośliny.

Storczyk to egzotyczna roślina, która często pojawia się w naszych domach, mieszkaniach oraz biurach. Orchidea swoimi eleganckimi i kolorowymi kwiatami ożywi każdą przestrzeń. Co zrobić, aby pięknie kwitła? Wyjaśnimy! 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Kiedy przycinać storczyk? To może przyspieszyć jego kwitnienie 

Storczyki należy przypinać, kiedy zrzuci kwiaty oraz liście. O tym, że roślina rozpoczyna swój stan wegetacji, informują nas przesuszone brązowe pędy. Choć w tym momencie storczyk nie jest zbyt okazały, to przycinanie może przyspieszyć jego kwitnienie. Do tego najlepiej użyć ostrych nożyczek lub sekatora. Zanim weźmiesz się do pracy, zdezynfekuj narzędzia, aby nie skazić storczyka.

Jak przycinać storczyki? Przestrzegaj tych zasad, a będzie piękny 

Storczyki przycina się, kiedy już wszystkie kwiaty opadną. Gdzie możemy go przyciąć? Okazuje się, że w kilku miejscach. Jedno z nich znajduje się tuż pod uschniętym kwiatem, w tym miejscu łodyga jest jeszcze zielona. Drugie miejsce znajduje się nad trzecim oczkiem, licząc od korzeni.  Można obciąć także całą łodygę, w sytuacji, gdy pęd zasuszy się w całości. 

Gdzie powinien stać storczyk? Powinien o tym wiedzieć każdy hodowca tej rośliny 

Storczyki to rośliny, które najlepiej czują się w miejscach, gdzie mają wiele światła. Dlatego doskonałym stanowiskiem dla nich jest parapet. Co warto wiedzieć o storczykach? Nie lubi przeciągów oraz zimna. Najlepiej rozwija się w pomieszczeniach, gdzie panuje temperatura około 20 stopni. Tak, jak inne rośliny, storczyk potrzebuje wody jednak, zamiast go podlewać, należy przygotować mu kąpiel. Doniczkę z kwiatem należy wstawić do przegotowanej i ostudzonej wody na pół godziny. Innym sposobem jest wstawienie storczyka pod prysznic i obycie go woda. 

Więcej o: