Nie wylewaj tego po gotowaniu. Ten domowy sposób sprawi, że tuje będą rosły szybko i zdrowo

Tuje to rośliny, które bardzo często można spotkać w polskich ogrodach. Te lubiane i cenione żywotniki wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak dbać o tuje? Czym podlewać tuje, aby rosły szybko i zdrowo?

Tuja to roślina iglasta z rodziny cyprysowatych. Krzew ten pełni najczęściej funkcję pięknego żywopłotu, który oddziela m.in. ogród od posesji sąsiada. Tuję można również hodować w doniczkach, jednak nie jest to już tak często spotykane. Jak pielęgnować tuje, aby rosły bujnie i zdrowo?

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bujne i zdrowe żywotniki w mig? Użyj tego do podlewania tui

Posiadając tuje, można w łatwy sposób w domu przygotować świetną miksturę do podlewania i tym samym nawożenia tui. Mowa tutaj oczywiście o wodzie po ugotowanych ziemniakach i innych warzywach. Taka woda to bogactwo składników odżywczych. Znajdują się w niej m.in. magnez, fosfor, potas czy żelazo. To właśnie te składniki wpływają na dobrą kondycję i wybarwienie roślin.

Ten składnik z lodówki nada się świetnie do podlewania tui

Tuja to roślina, która potrzebuje czasu, aby wyrosnąć. Jednak można ją wspomóc domowymi sposobami. Jednym z takich sposobów jest podlewanie tui nawozem z drożdży, który zawiera wiele witamin, pobudza system korzeniowy do wzrostu i chroni przed bakteriami. Do wiaderka z wodą wrzuć kostkę drożdży i odczekaj około godzinę. Gdy drożdże się rozpuszczą, możesz podlać tą miksturą swoje tuje w ogrodzie.

Jak często podlewać tuje? Nie rób tego w taki sposób

Tuje to rośliny, które należy podlewać dość często szczególnie w pierwszym roku od zasadzenia. Roślinę podlewaj obficie raz w tygodniu w chłodniejsze miesiące, a latem, gdy temperatura jest wysoka, możesz podlewać tuję nawet 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, aby nie lać wody po gałązkach tui, ponieważ może to wywołać choroby.

Więcej o: