Genialna funkcja młynka do kawy z czasów PRL. Jeśli go posiadasz, pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj

Genialna funkcja młynka do kawy z czasów PRL. Na pewno w wielu kuchniach u naszych dziadków można było zobaczyć to urządzenie. Jeszcze nie tak dawno temu. Młynek do kawy był standardem w wielu domach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiada on genialną ukrytą funkcję.

Wiele urządzeń z czasów PRL może być przydatnych nawet teraz. Między innymi młynek do kawy. Posiada on ukryta, ale genialną funkcję. Jeśli go posiadasz, to pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj. Może ci się bardzo przydać. Wypróbuj ten genialny trik!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Polskie kino coraz częściej zachwyca się PRL-em

Zmieli nie tylko kawę! Doskonale poradzi sobie także z przyprawami

Wiele urządzeń z czasów PRL było wielofunkcyjnych, a także długowiecznych. Młynek do kawy, również zalicza się do tej grupy. Możesz go użyć także do przypraw. Goździki, gałka muszkatołowa, czy kolendra będą doskonale zmielone. Dzięki urządzeniu możesz nawet tworzyć własne mieszanki przypraw. Spokojnie możesz również wsypać do niego gruboziarnistą sól. Ostrza młynka poradzą sobie nawet z dużymi kryształkami. 

Jak inaczej wykorzystać młynek do kawy z czasów PRL? Zrób samodzielnie cukier puder

Nie tylko przyprawy mogą być mielone przez młynek. Wykorzystaj urządzenie także do zrobienia cukru pudru. Wystarczy, że sięgniesz po zwykły cukier w kryształkach i wsypiesz go do młynka. Dzięki temu błyskawicznie uzyskasz cukier puder. Brak tego składnika w trakcie przygotowywania wypieków, już nigdy nie będzie dla ciebie problemem. 

Co zmieli także stary młynek do kawy z czasów PRL? Zrobisz w nim bułkę tartą

Innym zastosowaniem, może być samodzielne wykonanie bułki tartej. Wystarczy, że czerstwe pieczywo wrzucisz w kawałkach do młynka. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze i nie martwić się, kiedy zabraknie ci tego składnika w trakcie przygotowywania posiłków. 

tekst

Więcej o: