Pożycz to od krawcowej. Ten prosty trik sprawi, że brwi będą wyglądać jak po wizycie w salonie

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy bowiem stanowią oprawę oczu. Odpowiedni kształt może zmienić wygląd całej twarzy. Wiele osób przykłada więc dużą wagę do ich modelowania, powstaje też coraz więcej nowych metod ich regulacji. Nie powstał jednak jeszcze sposób na bezbolesną depilację.

Nitkowanie brwi ma swoje początki w krajach Dalekiego Wschodu, a obecnie robi furorę w Europie Zachodniej. Część osób wykorzystuje nić nie tylko do regulacji brwi, ale również do pozbywania się niechcianego wąsika lub włosków na policzkach. Zabieg jest kompletnie bezpieczny dla skóry i w szczególności dedykowany dla kobiet z wyjątkowo wrażliwą cerą, skłonną do zaczerwienień.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest nitkowanie brwi? Przygotowanie i skutki

Nitkowanie jest sposobem depilacji i regulacji, do którego wykorzystywana jest skręcona, bawełniana nić. Choć popularność zaczęło zyskiwać niedawno, jest to bardzo stara i popularna metoda w krajach Azji. Na początku zabiegu brwi powinny być rozczesane, by rozpocząć mapowanie, czyli analizowanie proporcji twarzy, by indywidualnie dobrać kształt brwi. Nić wiąże się w końcach i tworzy pętle, po czym skręca kilka razy. Końcowa nić powinna przypominać znak nieskończoności. Na filmiku można zobaczyć, jak powinno się wykonać mapowanie brwi. Należy pamiętać, że nitka jest jednorazowego użytku i nie należy ponownie jej wykorzystywać!

Jak nitkować brwi? Instrukcja krok po kroku

Aby rozpocząć nitkowanie brwi będzie potrzebna bawełniana nić o długości około 30-40 centymetrów, kredka do oczu, środek do dezynfekcji i ewentualnie puder. Przed rozpoczęciem należy dokładnie oczyścić twarz i rozczesać brwi. Po przeprowadzeniu mapowania zaznaczamy kredką początek, koniec i środek obu brwi. Na początku związujemy końce nitki, tak aby utworzyć pętlę. Następnie należy skręcić ją kilka razy, żeby powstały dwie mniejsze pętelki, a całość przypominała kształt cyfry "8". Depilacja polega na przykładaniu jednej z pętelek do miejsca, z którego chcemy usunąć włoski. Wyrywanie odbywa się na zasadzie rozszerzania i zwężania nitki. W ten sposób nić "chwyta" włoski i wyrywa je razem z cebulkami. Dla ułatwienia procesu "chwytania" włosków możemy delikatnie oprószyć brwi pudrem. 

Więcej o: