Jak pielęgnować monsterę? Przestrzegaj tych wskazówek, a twój pokój zmieni się w piękną dżunglę

Monstera dziurawa to okazała roślina, która ożywi każdą przestrzeń. Jej uprawa nie należy do najtrudniejszych, jednak trzeba pamiętać jakie warunki lubi najbardziej. Podpowiadamy, jak o nią dbać, aby bujnie rosła, a jej liści nie żółkły. Sprawdź, jak przygotować domowy nawóz, który sprawi, że odżyje.

Monstera dziurawa to roślina, która naturalnie występuje w lasach tropikalnych. W ostatnich latach zyskała ogromną popularność i często zdobi mieszkania oraz biura.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Monstera dziurawa. Jakie warunki będą odpowiednie dla tej rośliny? 

Jeśli chcesz, aby twoja roślina pięknie się prezentowała, musisz pamiętać o tym, jakie warunki lubi najbardziej. Doskonałym stanowiskiem dla monstery będzie jasna przestrzeń, jednak nie należy stawiać jej w nasłonecznionym miejscu, to może spowodować przypalenie liści. Najlepszą temperaturą dla monstery będzie ta między 18 a 24 stopniami. Ta roślina nie potrzebuje dużej ilości wody. Wystarczy podlać ją raz w tygodniu, jednak wcześniej należy sprawdzić, czy podłoże jest suche. Monstera nie lubi zbyt wilgotnego podłoża. Kiedy zostanie przelana, jej dolne liście zaczynają zmieniać kolor na żółty lub brunatny

Kwiat monstera jak dbać? Ten trik sprawi, że będzie zachwycać

Do prawidłowego wzrostu rośliny niezbędna jest odpowiednia gleba. Dla monstery najlepsze będzie podłoże torfowe, które charakteryzuje się dużą przepuszczalnością. Ważną jest także doniczka. Warto wybrać tę z dziurkami oraz podstawką, dzięki temu nadmiar wody będzie mógł wypłynąć, a nie kumulować się w ziemi, co mogłoby doprowadzić do gnicia rośliny. Co zrobić, kiedy monstera zacznie marnieć? Wystarczy podlać ja samodzielnie przygotowanym nawozem, do którego potrzebujesz wyłącznie skórki od banana. Najpierw pokrój skórkę w kostkę i umieść w słoiku, a następnie wlej do niego gorąca wodę. Miksturę odstaw w zaciemnione miejsce na 24 godziny. Po tym czasie możesz nim podlewać swoją monsterę. 

Więcej o: