Ta przyprawa pomoże ci skleić roślinę! Wystarczy szczypta, a kwiat będzie mógł dalej rosnąć

Rośliny tak samo, jak ludzie mogą zachorować raz na jakiś czas. Właśnie dlatego warto znać domowe sposoby na uratowanie roślin przed chorobami. Jak skleić roślinę? Jakie są domowe sposoby na odżywienie rośliny? Przyda się jedna przyprawa.

Jedna z najbardziej popularnych przypraw, wykorzystywanych w kuchni może zdziałać cuda również w ogrodzie. Jeśli twoje rośliny chorują lub potrzebują odżywienia, warto poznać domowe sposoby, które pomogą kwiatom. Dowiedz się, jakiej przyprawy za kuchni potrzebujesz, aby m.in. przygotować nawóz do kwiatów.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Genialny sposób na mrówki. Użyj tej przyprawy z kuchni

Posiadając rośliny w ogrodzie, na balkonie lub szklarni, może się zdarzyć, że zauważymy nieopodal doniczek lub w nich mrówki. Owady te mogą zaszkodzić roślinom, dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby zniwelować ich ilość. Wykorzystaj cynamon, który odstraszy mrówki swoim zapachem, wystarczy, że miejsca, gdzie mrówki się znajdują, posypiesz odrobiną cynamonu.

Jak skleić złamaną roślinę? Opatrunek dla rośliny zrobisz z cynamonu

Są sytuacje, gdy całkiem przez przypadek ułamiemy kawałek gałązki rośliny. Co zrobić w takiej sytuacji? Uszkodzone miejsce czym prędzej należy obsypać cynamonem, dzięki czemu grzyby i bakterie nie przedostaną się dalej niż na miejsce złamania.

Jak zrobić oprysk z cynamonu? To idealna metoda pielęgnacji roślin

Do przygotowania oprysku z cynamonu potrzebne będzie od 3 do 4 łyżek cynamonu, litr wody i butelka. Składniki połącz ze sobą i pozostaw w butelce na noc. Przelej wszystko do atomizera i spryskaj roślinę, którą zaatakowały grzyby. Oprysk można stosować 1-2 w tygodniu. Jeśli roślina jest zaatakowana przez grzyby i widzisz na niej pleśń, warto przygotować nieco mocniejszy oprysk. Łyżkę cynamonu wymieszaj z pół litra wody oraz z dwiema sztukami aspiryny. Całość zostaw na noc, a następnie zanurz sadzonki rośliny w cieczy.

Więcej o: