Kalendarz 2023: kiedy najbliższy długi weekend? W te dni wolne od pracy warto zaplanować urlop

Kiedy są dni wolne od pracy w 2023? Warto się tym zainteresować już teraz. Mając na uwadze te terminy, możemy lepiej zaplanować swój urlop i zyskać dłuższy, nieprzerwany wypoczynek. Kiedy najbliższy długi weekend 2023? Przypominamy kalendarz dni wolnych 2023.

Dni ustawowo wolne od pracy to daty w kalendarzu, które lubią wszyscy. To świetny sposób na dodatkową regenerację, która często przypada w trakcie tygodnia. Co więcej, czasami możliwe jest połączenie z tych dni z naszym urlopem oraz sobotą i niedzielą, co w rezultacie daje nam długi weekend. Takich okazji w 2023 będzie kilka.

Zobacz wideo Tarcza 4.0. Czy pracodawca może nas wysłać na przymusowy urlop?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Długie weekendy 2023. Z tego wypoczynku skorzystają wszyscy

Pierwszy długi weekend 2023 związany był z Trzech Króli (6 stycznia) i jest on już za nami. Najbliższa okazja na kolejny długi weekend będzie w pierwszej połowie kwietnia. 9 kwietnia to Wielkanoc (zawsze przypadająca w niedzielę), a 10 kwietnia to Poniedziałek Wielkanocny. Kolejny długi weekend to majówka 2023. Niezależnie od tego, czy wykorzystamy dni urlopowe, czy nie, weekend będzie dłuższy dla wszystkich, bo 1 maja wypada w poniedziałek. Podobna sytuacja czeka nas w grudniu. 25 i 26 grudnia to odpowiednio poniedziałek i wtorek.

Urlop 2023 a długi weekend. Zaplanuj urlop i ciesz się długim wypoczynkiem

Jeśli dobierzemy jeden dzień urlopu 2 maja (wtorek), nasza majówka wydłuży się do 5 dni, wliczając w to 3 maja. Urlop warto też wziąć 9 czerwca (piątek), gdyż 8 czerwca to Boże Ciało. W sierpniu z kolei dobrym pomysłem będzie urlop 14 sierpnia (poniedziałek), czyli dzień przed Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

Kalendarz 2023: dni wolne od pracy. Kiedy jeszcze odpoczniemy?

Poza wymienionymi powyżej, dni wolne w 2023, które wciąż są przed nami to:

  • 28 maja (niedziela) - Zielone Świątki,
  • 1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada (sobota) - Święto Niepodległości.

Warto pamiętać też, że zgodnie z Kodeksem pracy za święto wypadające w sobotę możemy odebrać dodatkowy dzień urlopu. Termin ten każdy pracownik ustala indywidualnie z pracodawcą.

Więcej o: