Jak dbać o kalanchoe blossfeldiana? W ten sposób kwiat zyska zdrowe liście i pięknie rozkwitnie

Kalanchoe blossfeldiana to kwiat domowy, pochodzący z Madagaskaru. Jak dbać o kalanchoe? Czym podlewać kalanchoe blossfeldiana? Poznaj najlepsze triki na uprawę tej rośliny w swoim domu. Dzięki temu wypuści piękne kwiaty.

Kalanchoe blossfeldiana jest powszechnie uprawiana w domach, ponieważ prezentuje się naprawdę spektakularnie. Kwiaty tej rośliny pojawiają się zimą i charakteryzują się kształtem baldachogronowym. Jak dbać o kwiat kalanchoe blossfelfiana? Poznaj triki na uprawę tej rośliny.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiat kalanchoe - jak dbać? Zapewnij taką temperaturę

Kalanchoe blossfeldiana to roślina, która da sobie radę sama przez jakiś czas, jeśli zapewnisz jej odpowiednie warunki. Kalanchoe najlepiej rośnie zimą w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. To właśnie zimą kalanchoe kwitnie, więc potrzebuje wtedy sporo światła, dobrze czuje się na parapecie południowych okien. Latem natomiast roślina nie może być narażana na bezpośrednie promienie słoneczne, a maksymalna temperatura, w której będzie zdrowo rosła to 27 stopni Celsjusza.

Jak dbać o kwiat kalanchoe? Najważniejsze jest podlewanie

Kalanchoe posiada grube, mięsiste liście, w których magazynuje wodę na kryzysowe sytuacje. Zimą podlewaj roślinę wtedy, gdy ta faktycznie dość mocno przeschnie, czyli około co dwa tygodnie. Latem natomiast warto nawadniać roślinę co 5 dni. Co ważne, pamiętaj, aby nie spryskiwać kalanchoe, ponieważ może to jej zaszkodzić. Jeśli kwiat ma zakurzone liście, weź wilgotną ściereczkę i po prostu przetrzyj.

Co zrobić, żeby kalanchoe kwitła? Wykorzystaj karton

Kalanchoe kupujemy zazwyczaj w momencie, gdy ta ma już kwiaty i już zakwitła. Oczywiście roślina może zakwitnąć raz jeszcze, jednak trzeba się trochę postarać. Kalanchoe to roślina krótkiego dnia, kwitnie, wtedy gdy dni są najkrótsze — zimą. W okresie zimowym najlepiej postawić roślinę w pomieszczeniu, w którym nie używa się sztucznego światła, jednak domyślamy się, że może być to trudne w dzisiejszych czasach. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest nakrywanie rośliny np. kartonem na około 14h. 

Więcej o: