Jak pozbyć się mchu z trawnika? Oto sprawdzony sposób. Spryskaj trawę, a po mchu nie będzie śladu

Jak pozbyć się mchu z trawnika? Idealna murawa przed domem to marzenie wielu osób. Piękny trawnik dodaje uroku całej posesji, ale jak o niego zadbać? Znamy sposób, aby usunąć mech z trawnika na dobre! Wystarczy wymieszać te dwa płyny.

Mech to mała roślina zarodnikowa, która żyje najczęściej w wilgotnych miejscach o dobrym dostępie do światła. Zdarza się, że mech pojawia się na trawnikach, które tak długo pielęgnowaliśmy... Co zrobić w takiej sytuacji? Jak pozbyć się mchu z trawnika? Poznaj niezawodne sposoby na walkę z mchem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie usunąć mech z trawnika? Rób to regularnie

Jednym z łatwych i skutecznych sposobów na usunięcie mchu z trawnika jest jego regularne koszenie. Wiele osób kosi trawnik raz lub dwa razy na miesiąc, jednak to za mało, jeśli walczysz z mchem. Trawnik z mchem należy kosić co najmniej raz w tygodniu. Nie zapominaj również o nawożeniu murawy kilka razy do roku. Jesienią, gdy na trawniku są liście i gałęzie, zwróć uwagę, aby grabić i czyścić murawę. 

Usuwanie mchu z trawnika. Wymieszaj wodę z tym produktem

Zanim sięgniesz po środki chemiczne ze sklepu na walkę z mchem, spróbuj zadziałać domowymi sposobami, które mogą cię zaskoczyć swoją skutecznością. Świetnym domowym sposobem na walkę z mchem jest przygotowanie roztworu na bazie wody i octu. Jeśli na trawniku masz mech w niedużej ilości, ten sposób z pewnością pomoże ci w tej walce. Wystarczy, że wymieszasz wodę i ocet w równych proporcjach i spryskasz trawę.

Dlaczego na trawniku powstaje mech? Jest kilka przyczyn

Mech na trawniku powstaje z kilku powodów, a oto niektóre z nich:

  • Stojąca woda, przemoczenie trawy.
  • Zbyt duży cień.
  • Nieodpowiedni poziom pH.
  • Nieregularne koszenie trawnika.
  • Brak odpowiednich witamin i substancji odżywczych.
Więcej o: