Czy wypada dać kwiatka w doniczce? Jakich zasad należy przestrzegać? Tym osobom lepiej go nie wręczać

Kwiaty cięte a doniczkowe - które na prezent? Wiele osób zastanawia się, czy bukiety ciętych kwiatów można zastąpić roślinami doniczkowymi. Podpowiadamy, kto ucieszy się z takiego podarku. W wielu sklepach możemy dostać także sztuczne kwiaty doniczkowe. Czy to dobry pomysł na upominek?

Zazwyczaj, kiedy przychodzimy do kogoś w gości lub gdy chcemy obdarować bliskich w dniu urodzin albo imienin wybieramy kwiaty cięte takie jak róże, tulipany czy goździki. Część osób zastanawia się, jednak czy nie lepiej jest wręczyć kwiat doniczkowy, który nie zwiędnie po kilku dniach i będzie mógł cieszyć oczy jego właściciela nawet przez długie lata. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Kwiaty doniczkowe domowe. Komu warto wręczyć taki prezent?

Zanim zdecydujemy się podarować roślinę doniczkową, warto zorientować się, czy będzie to trafiony upominek. Jeśli chcesz go wręczyć komuś, kto nie ma ręki do kwiatów i nie przepada za ich uprawą, to lepiej pozostać przy tradycyjnym bukiecie ciętych kwiatów. Natomiast, jeśli udajesz się w odwiedziny do miłośnika roślin, to bez obaw możesz się zdecydować na kupno kwiatu doniczkowego. Roślina doniczkowa to także doskonały prezent na pierwszą wizytę w nowym mieszkaniu.  

Kwiaty doniczkowe kwitnące. Jakich roślin nie dawać bliskim? 

Zdecydowanie nie warto wręczać roślin egzotycznych i mało znanych, ponieważ ich uprawa może być trudna, a nawozy kosztowne i trudno dostępne. Dobrze także wiedzieć, czy osoba, która ma zostać obdarowana, lubi rośliny kwitnące, czy może jednak woli palmy lub kaktusy. Jakie zatem wybrać? Naszym zdaniem warto podarować: 

  • skrzydłokwiat,
  • oplątwę niebieskawą,
  • storczyk,
  • kalanchoe,
  • figowiec tępy.

Sztuczne kwiaty doniczkowe. Czy to można je dać w prezencie? 

W ostatnim czasie coraz większa popularność zdobywają sztuczne kwiaty doniczkowe. Dostaniemy je w korzystnej cenie wielu sklepach z akcesoriami do domu. To doskonały prezent dla osób, które nie lubią poświęcać czasu na pielęgnację roślin. Sztuczny kwiat może być jednak ryzykownym podarkiem i może urazić niektóre osoby. Najlepiej wręczyć go komuś, kto już ma podobne "kwiaty" w mieszkaniu i wiemy, że lubi takie dekoracje w swoim wnętrzu.

Więcej o: