Kwiat stefanotis bukietowy: jak pielęgnować? Stosuj te zasady, a zjawiskowo rozkwitnie

Kwiat stefanotis to piękna roślina doniczkowa, której pachnące i duże pąki zachwycają niejedną osobę. Jak pielęgnować kwiat stefanotis bukietowy? O czym warto pamiętać podczas uprawy stefanotis? Poznaj nasze wskazówki, a pięknie rozkwitnie.

Kwiat stefanotis to spektakularna roślina doniczkowa, która jest coraz chętniej wybierana przez miłośników roślin. W trakcie kwitnienia roślina pokazuje swoje piękne pąki i wydobywa się z niej nieziemski zapach. Jak dbać o stefanotis?

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiat stefanotis bukietowy — co warto wiedzieć o tej roślinie?

Stefanotis to kwiat, który bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia bukietów ze względu na swój niebywale piękny wygląd. Naturalnie stefanotis występuje na Madagaskarze, jednak w Polsce również go spotkamy, lecz w uprawie domowej, doniczkowej. Kwiat stefanotis można często zauważyć na weselach, gdzie są dekoracją oraz tym samym odświeżaczem powietrza. Wystarczy kilka kwiatów, aby pomieszczenie nabrało cudownego zapachu. Kwiat stefanotis nie jest łatwy w uprawie, a małe błędy mogą mieć duże konsekwencje.

 

Kwiat stefanotis jak pielęgnować? Nie popełniaj tych błędów

Kwiat stefanotis to roślina dość kapryśna, która twoje błędy pielęgnacyjne zacznie pokazywać bardzo szybko np. poprzez opadanie liści. Stefanotis trzyma w podłożu lekko kwaśnym, poziom pH w granicach 6-6,5. Pamiętaj, aby podłoże było przepuszczalne. Kwiat stefanotis to trochę introwertyk, ponieważ nie lubi stać w miejscach, gdzie znajdują się inne rośliny. Roślina nie lubi bezpośredniego działania promieni słonecznych, a latem dobrze czuje się w temperaturze 20 stopni Celsjusza, a zimą około 14. Zadbaj również o to, aby w pomieszczeniu, gdzie przebywa stefanotis, nie było przeciągów.

Jak podlewać kwiat stefanotis?

Kwiat stefanotis w okresie swojego wzrostu potrzebuje mieć stale wilgotne podłoże. Do podlewania używaj letniej i miękkiej wody i rób to dość często. Latem, gdy temperatura jest wysoka, dobrym rozwiązaniem będzie również delikatne zraszanie liści. Po przekwitnięciu rośliny ogranicz podlewanie, ale nie doprowadź do przesuszenia podłoża. Okres kwitnięcia stefanotis to zazwyczaj początek marca do końca września.

Więcej o: