Kiedy są walentynki 2023? Sprawdź, którego dnia obchodzimy święto zakochanych i jakie prezenty wybrać

Walentynki 2023 już niedługo! Z niecierpliwością czekasz na wieczorną randkę z ukochaną osobą i szukasz odpowiedniego prezentu na tę okazję? Przedstawiamy propozycje praktycznych prezentów na święto zakochanych i podpowiadamy co najlepiej wybrać, by spędzić ten dzień w cudownej atmosferze.

Walentynki to jedno z najpopularniejszych świąt, obchodzonych na całym świecie. Choć do święta zakochanych został niepełny miesiąc, to warto już teraz zaplanować, jak spędzimy ten dzień i czym obdarujemy ukochaną osobę. Oto nasze propozycje.

Zobacz wideo Agnieszka Grzelak o pierwszych walentynkach ze swoim chłopakiem i o tym, jak się do siebie zwracają

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy są Walentynki 2023? Sprawdź, w jaki dzień obchodzimy święto zakochanych

Walentynki to święto obchodzone już od średniowiecza, ustanowione przez papieża Galezjusza I na 14 lutego. Ma jednak korzenie sięgające do pogaństwa i wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie obchodzono LuperkaliaOd 14 do 15 lutego świętowano ku czci Luperkusa, opiekuna pasterzy, a później Fauna, boga płodności.

Praktyczny prezent na Walentynki dla niego. Prezent na Walentynki dla męża, co kupić?

Miłość można okazać poprzez obdarowanie ukochanej osoby, wybranym od serca prezentem. Pewną trudność może sprawić zakup podarku dla mężczyzny. Warto więc postawić na coś praktycznego, co zawsze mu się przyda.Oryginalnym pomysłem może być zakup kubka termicznego. Zwykłe kubki są oklepane i każdy ma ich w kuchni aż za dużo. Za to termos to przydatny gadżet, zwłaszcza jeśli twój partner lubi dużo podróżować.

Jeśli twój ukochany jest miłośnikiem kawy, idealnym podarunkiem będzie kawiarka. Jest o wiele tańsza od ekspresu, a niesamowicie praktyczna i wygodna w użyciu. Spokojnie można zaparzyć w niej mocną i aromatyczną małą czarną. Ciekawą opcją może być też elegancki lunchbox, aby mógł zabierać jedzenie do pracy, na weekendowe wypady za miasto, czy podróże. Z takich praktycznych prezentów ucieszyłby się każdy mężczyzna!

Oryginalny prezent na Walentynki dla niej. Czym obdarować żonę?

Kupić prezent ukochanej kobiecie też nie jest łatwo. Jeśli pluszowych misiów, kwiatów i czekoladek ma już mnóstwo, warto postawić na oryginalność. Nie kupuj kolejnych przyrządów do kuchni, chyba że jest zapaloną kucharką. Zamiast tego kup jej oryginalne zakładki do książek lub lampkę nocną, jeśli lubi czytać.

Dobrym pomysłem będzie odrobina odpoczynku, dlatego masażer lub pobyt w SPA mogą sprawić, że na pewno się ucieszy. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować i wolisz postawić na coś sprawdzonego, to pamiętaj, że biżuterii i perfum nigdy za wiele.

Więcej o: