Domowe sposoby na pleśń. Wystarczy kilka złotych, aby pozbyć się uporczywego problemu

Zdarza się, że w domach pojawia się pleśń. Jest to spory problem. Nie tylko nie wygląda dobrze, ale ma też negatywne skutki dla zdrowia. Na szczęście istnieje prosty sposób na usunięcie tego problemu. Wypróbuj ten środek na pleśń. Wystarczy kilka złotych.

Pleśń pojawiająca się na ścianach i suficie w domu zawiera w sobie toksyczne zarodniki grzybów. Ich wdychanie może powodować naprawdę poważne problemy zdrowotne. Wśród nich są kłopoty skórne, choroby układu oddechowego, a nawet narządów wewnętrznych. Dlatego nie można bagatelizować pojawiających się plam w mieszkaniu, aby nie narażać na choroby siebie, ani bliskich. Zadbaj o bezpieczeństwo i wypróbuj ten domowy sposób na pozbycie się pleśni. 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń na ścianach i suficie. Możliwe przyczyny 

Pojawianie się pleśni w domu wymaga odpowiednich warunków do rozwijania się grzybów. Wśród nich jest temperatura i wysoka wilgotność. Istnieje wiele przyczyn występowania pleśni w mieszkaniu. Najczęstszymi są: 

  • zła cyrkulacja powietrzna 
  • niesprawna wentylacja 
  • za szczelne okna 
  • nieodpowiednia izolacja budynku 

Pleśń najczęściej pojawia się w dwóch pomieszczeniach: w kuchni oraz łazience. Wynika to z tego, że jest tam zdecydowanie największa wilgoć powietrza w całym domu. Zdarza się jednak, że pleśń atakuje sypialnie, czy salon. 

Domowe sposoby na pozbycie się pleśni. Te produkty na pewno masz w domu

Wśród domowych sposobów na usunięcie niechcianego problemu jest kilka produktów z kuchennych lub łazienkowych szafek. Do walki z pleśnią można wykorzystać ocet, sól, a nawet proszek do prania i wybielacz. 

  • Wymieszaj ocet 1:1 z wodą i spryskaj zainfekowaną powierzchnię. Po 30 minutach zmyj specyfik ciepłą wodą
  • Wymieszaj 3 łyżki soli z 2 łyżkami wody, aby powstała gęsta papka. Nałóż ją na pleśń i wyczyść, a następnie zmyj ciepłą wodą
  • Wymieszaj pół szklanki wybielacza z jedną trzecią szklanki proszku do prania i 4 litrami wody. Nałóż mieszankę na plamy i wyszoruj. Ponownie na koniec zmyj wszystko ciepłą wodą

Nie tylko ocet. Wypróbuj ten środek na pleśń

Dobrym sposobem na usunięcie pleśni będzie też wykorzystanie wody utlenionej. Wystarczy wymieszać ją w proporcjach 1:1 z wodą i zostawić na kilka godzin na zainfekowanej powierzchni. Po tym czasie należy zmyć domowy detergent ciepłą wodą.

Więcej o: