Wymieszaj z wodą i wlej do nory. Niezawodny sposób na kreta w mig uratuje twój ogród!

Kret w ogrodzie to wyjątkowo uciążliwy problem, który potrafi uprzykrzyć życie niejednemu ogrodnikowi, przynosząc ogromne traty. Jak pozbyć się kreta w sposób humanitarny? Są na to niezawodne domowe sposoby, które natychmiast wypłoszą gryzonia.

Choć to niewielkie stworzenia, mogą wyrządzić ogromne szkody w ogrodzie. Krety żywią się głównie dżdżownicami, które pozytywnie wpływają na żyzność gleby. Ponadto kopiąc swoje tunele, nieodwracalnie uszkadzają korzenie roślin, co skutkuje sporymi stratami dla ogrodników. Podpowiadamy, jak pozbyć się problemu w ekologiczny i humanitarny sposób. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na kreta w ogrodzie. Te zapachy szybko wypłoszą nieproszonego gościa

Krety są wyjątkowo wrażliwe na niektóre zapachy. Istnieją rośliny, których charakterystyczny swąd drażni szkodniki. Dlatego też warto zasadzić, którąś z nich w swoim ogrodzie, a kopce już więcej się nie pojawią. Do roślin nielubianych przez krety należą:

  • czarny bez,
  • bazylia,
  • wilczomlecz,
  • czosnek,
  • narcyz.

Od kiedy PIT 2023? Zmiany przepisów dotyczących składania zeznań podatkowych. Obowiązują nowe terminy Od kiedy PIT 2023? W tym roku obowiązują zupełnie nowe terminy!

Humanitarny sposób na pozbycie się kreta z ogrodu. Sięgnij po produkt z kuchni 

Prostym i wyjątkowo tanim sposobem na walkę z kretem jest stworzenie mieszanki z wody i octu. Należy rozcieńczyć ze sobą wspomniane dwa produkty i wlać w otwór kretowiska. Czynność warto powtarzać przez kilka dni. Charakterystyczny i drażniący zapach powinien w szybkim czasie odstraszyć gryzonia. Jeśli nie masz pod ręką octu, podobnie zadziałają rozdrobnione ząbki czosnku. 

Powrót zimy Synoptycy ostrzegają: nagłe śnieżyce pojawią się w tych województwach

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wykorzystaj sierść swojego pupila

Jeśli w twoim domu mieszka pies, to jego sierść w mig załatwi problem, ponieważ krety nie tolerują jej zapachu. Wystarczy wyczesać swojego czworonożnego przyjaciela i wrzucić do dziury kretowiska to, co zostało na szczotce. Gdy gryzoń poczuje woń pochodzącą z sierści psa, natychmiast zacznie szukać sobie nowego miejsca do życia, dzięki czemu przestanie terroryzować twój ogród. Jeśli jesteś miłośnikiem kotów, one również mogą pomóc ci w ten sam sposób.

Więcej o: