Czym wyczyścić żelazko? Ten sposób na przypalenia i brud uratuje niejedną koszulę!

Jak wyczyścić żelazko? Najbardziej uporczywym problemem potrafią być przypalenia. Jak sobie z nimi poradzić? Wcale nie jest ci potrzebne nowe żelazko parowe! Znamy kilka sprawdzonych i tanich trików na przypalenia i brud, które uratują odzież przed zabrudzeniem.

Dosłownie chwila nieuwagi w trakcie prasowania i na żelazku mogą pojawić się ślady przypaleń, których zlikwidowanie wydaje się katorżniczą pracą. Kamień z wody czy resztki detergentów są tak samo trudne do usunięcia. Poznaliśmy sposób na szybkie i tanie pozbycie się brudu z żelazka! Wystarczy jeden produkt!

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić żelazko? Użyj pasty do zębów

Pasta do zębów idealnie sprawdzi się do czyszczenia przypalonych powierzchni, w tym stopy żelazka. Szczególnie dobrze działa podczas usuwania brudu z aluminium. Jeżeli twoje żelazko jest właśnie z takiego materiału, na próżno szukać innych rozwiązań! Aby usunąć niechciane zacieki, należy nanieść sporą ilość pasty do zębów na zabrudzenia i delikatnie pocierać ściereczką lub miękką gąbką, aż całkowicie znikną, a na koniec zmyć pozostałości zwilżoną szmatką. Warto pamiętać, aby do czyszczenia nie używać szczotek o twardym włosiu, gdyż mogą one porysować płytę żelazka. 

Płyn do spryskiwaczy, zdjęcie ilustracyjneJak zrobić domowy płyn do spryskiwaczy i gdzie go wlać?

Czym wyczyścić żelazko? Niezbędna składniki masz w kuchni 

W walce z brudnym żelazkiem pomoże ci jak zwykle niezawodny ocet! Miękką ściereczkę nasącz wspomnianym produktem i dokładnie wyszoruj nią wszelkie przypalenia, które po chwili powinny zejść bez najmniejszego problemu.

Jeżeli twoje żelazko posiada stalową płytę, warto użyć sody oczyszczonej. Do niewielkiej ilości wody dodaj sodę oczyszczoną i mieszaj do momentu aż powstanie gęsta masa. Nałóż ją na zabrudzenia i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie przetrzyj urządzenie zwilżoną ścierką i ciesz się czystym żelazkiem!

Pamiętaj, aby przed każdym czyszczeniem odłączyć urządzenie od prądu!

Internet (zdjęcie ilustracyjne)Co można odliczyć od podatku? Ulga na internet 2023 to nawet 1500 zł!

Żelazko parowe. Jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń?

Czyszczenie żelazka z funkcją pary może okazać się niezwykle proste, wystarczy zastosować następujące kroki:

  • Do zbiornika na wodę wlej ocet z wodą demineralizowaną w proporcjach 1:1. 
  • Uruchom opcję pary.
  • Po skończonej czynności opróżnij i wypłucz dokładnie zbiornik.
  • Na koniec przetrzyj stopę żelazka, aby pozbyć się resztek brudu. 
Więcej o: