Jak zrobić domowy płyn do spryskiwaczy i gdzie go wlać? Dodaj jedną łyżkę tego produktu do wody

Jak zrobić domowy płyn do spryskiwaczy? Okazuje się, że bardzo łatwo i szybko. Prezentujemy banalnie prosty i tani trik na domowy płyn do spryskiwaczy. Wyjaśniamy, gdzie wlać go w aucie, aby sprawdził się zimą.

W dobie wciąż rosnących cen szukamy możliwości na zaoszczędzenie. Dobrym sposobem jest samodzielne tworzenie środków czystości np. płynu do spryskiwaczy. W tym przypadku idealnie sprawdzi się tani domowy sposób, który sprawi, że szyby samochodu będą lśnić, a twój portfel pozostanie odpowiednio gruby. 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić letni płyn do spryskiwaczy? Potrzebne ci są zaledwie dwa produkty

Do przygotowania letniego płynu do spryskiwaczy potrzebna ci będzie duża miska lub garnek oraz pojemnik po poprzednim płynie, do którego na koniec przelejesz powstały roztwór. Do miski wlej 4 litry wody, najlepiej z filtrowanej lub butelkowanej, żeby ograniczyć ilość kamienia i zacieków na szybie. Do wody dodaj jedną łyżkę płynu do mycia naczyń, wymieszaj i gotowe! Nie przesadzaj z ilością płynu do mycia naczyń, ponieważ mieszanka nie powinna wytwarzać zbyt dużo piany. Dzięki tej metodzie możesz ograniczyć wydatki na letni płyn niemalże do zera!

Zimowy płyn do spryskiwaczy. Możesz zrobić go sam!

Tutaj niestety nie będzie już tak tanio, gdyż zimowy płyn do spryskiwaczy wymaga dodatku alkoholu, aby był odporny na niskie temperatury i przymrozki. Bazę do płynu zimowego przygotowuje się w ten sam sposób, co w przypadku letniego płynu do spryskiwaczy. Do czterech litrów wody dodaj jedną łyżkę płynu do mycia naczyń. Do powstałej mieszanki dolej 100 mililitrów octu oraz 250 mililitrów alkoholu izopropylowego 70 proc. Powstały płyn należy, jak najszybciej przelać do docelowego pojemnika, aby zapobiec parowaniu alkoholu. Warto również użyć zimnej wody, która spowolni ten proces. 

Domowy płyn do spryskiwaczy. Gdzie wlać go w aucie?

Zbiornik płynu do spryskiwaczy zakończony jest specjalnym wlewem, który zakańcza wieczko, które jest najczęściej w niebieskim kolorze z ikonką tryskającej cieczy. Wlew umieszczony jest z lewej strony całego układu "wnętrzności" auta, po podniesieniu maski.

Więcej o: