Jak pozbyć się szczurów? Ten sposób jest lepszy niż trutka! Wystarczy jej blask, zapach i dźwięk

Co zrobić, aby pozbyć się szczurów? Zanim sięgniemy po trutkę na szczury znacznie lepie jest wypróbować sprawdzone humanitarne metody. Rozwiążą one nasz problem bez wyrządzania zwierzętom krzywdy. Podpowiadamy, które z nich są szczególnie warte uwagi.

Pojawienie się szczurów w domu to uciążliwy i niebezpieczny problem. Gryzonie nie tylko wyrządzają szkody, ale mogą też przenosić groźne dla ludzi choroby. Zazwyczaj do naszych gospodarstw przyciągają je pozostawione na wierzchu resztki jedzenia, więc warto zadbać, by do takich sytuacji nie dopuszczać. Jeśli jednak nieproszeni goście już się pojawili, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się ich w humanitarny sposób. Wiele z nich kosztuje grosze.

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Trutka na szczury? Lepiej sięgnij po tę przyprawę

Pieprz powoduje u wielu osób kichanie. Okazuje się, że działa on też drażniąco na szczury. Wystarczy rozsypać pokruszony pieprz w pobliżu miejsc, gdzie podejrzewamy zagnieżdżenie się szczurów. Można również te powierzchnie spryskać gazem pieprzowym. Ponadto w miejscach przechowywania żywności warto rozprowadzić olejek z mięty pieprzowej, pieprz cayenne, pieprz czarny lub goździki.

Czego boją się szczury? Ta odpowiedź może cię zaskoczyć!

Zaskakująco skuteczną metodą na odstraszenie szczurów i myszy jest użycie folii aluminiowej. Należy rozłożyć ją miejscach chętnie odwiedzanych przez gryzonie. Chodzi nie tylko o zapach, blask czy dźwięk wydawany przez folię, ale jej obecność powinna szybko zniechęcić szkodniki do szperania w naszych zapasach.

Skuteczny sposób na szczury i nie tylko. Wykorzystaj dźwięk

Metodą niewątpliwie droższą niż opisane powyżej jest zakup specjalnych urządzeń odstraszających, które emitują ultradźwięki. Hałas ten jest niesłyszalny dla ludzi, ale bardzo nieprzyjemny dla gryzoni. Przy okazji w ten sposób możemy pozbyć się też much, komarów, moli, mrówek, rybików, pająków, karaluchów, a nawet kun, zająców czy lisów. Należy jednak pamiętać, że wpłynie to również na nasze zwierzęta domowe, o ile je posiadamy.

Więcej o: