Dlaczego dracena gubi liście? Jeśli popełniasz te popularne błędy, kwiat zmarnieje

Dracena to piękna roślina, którą często można spotkać w wielu domach. Dlaczego dracena gubi liście? Jaką dracenę najlepiej wybrać? Poznaj różne odmiany draceny i dowiedz się, jakich błędów unikać, aby rosła bujna i zielona.

Dracena to roślina z rodziny szparagowatych, która liczy sobie ponad 180 gatunków. Kwiat nie ma zbyt wysokich wymagań, jednak zależne jest to od odmiany. Dracena wonna, dracena Warnecki czy może smokowiec lepiej wybrać do domu? Poznaj triki pielęgnacyjne draceny.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego dracena gubi liście? Nie popełniaj tego błędu

Jeśli dracena gubi liście, z pewnością przyczyną jest zła pielęgnacja lub roślinę zaatakowała choroba. Na początku warto przeanalizować, czy aby na pewno pielęgnacja draceny była odpowiednia. Pamiętaj, że dracena lubi ciepło, jednak nie można narażać jej na bezpośrednie promienie słoneczne czy bezpośredni dostęp do ciepła, czyli np. stawianie rośliny przy grzejniku. Zbyt zimne i suche powietrze również źle działa na dracenę. Jeśli dracena gubi liście, przyczyną może być również złe podlewanie. 

Dracena Warnecki. Najpiękniejsze wybarwienie draceny

Dracena Warnecki to roślina tropikalna, która charakteryzuje się swoimi barwnymi i pasiastymi liśćmi. Ta roślina to odmiana tradycyjnej draceny, posiada długie i ostro zakończone liście, których środek jest zazwyczaj ciemnozielony. Dracena Warnecki jest draceną wonną, co oznacza, że wytwarza one pachnące kwiaty, które jednak w domowej uprawie nie zdarzają się zbyt często. Dracena wonna najczęściej występuje w Afryce i to właśnie tam można poczuć, jak i zobaczyć jej piękne kwiatostany.

Dracena smocza — smokowiec

Dracena smocza najczęściej kojarzy się z drzewem, jednak smokowiec może również być uprawiany w doniczce. W naturalnych środowiskach smokowiec dorasta nawet na 20 metrów i wytwarza żywicę o krwistym kolorze, co według tubylców jest smoczą krwią. Ten rodzaj draceny w domowych warunkach jest dość trudny w uprawie. Smokowiec w domu najlepiej ustawić ciepłym miejscu pozbawionym przeciągów. 

Więcej o: