Jak pielęgnować asparagusa pierzastego? Nie popełniaj tego błędu! To przez to może żółknąć

Asparagus pierzasty to roślina, która często zdobi nasze mieszkania oraz biura. Nic w tym dziwnego, to delikatna, a zarazem bardzo efektowna roślina. Co więcej, jest łatwa w uprawie. Jak ją pielęgnować, aby zachwycała swoją zielenią? Czy jest bezpieczna dla zwierząt? Wyjaśniamy!

Asparagus pierzasty to roślina z rodziny szparagowatych. Pochodzi z Afryki Południowej, jednak szybko trafiła na parapety w pozostałych częściach świata. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Asparagus pierzasty - jak dbać? Gdzie najlepiej będzie się czuł? 

Asparagus pierzasty przyciąga wzrok swoimi bujnymi i intensywnie zielonymi "liśćmi", które wcale nimi nie są. To igiełkowate gałązki, które sprawiają, że roślina wygląda jak delikatna zielona mgiełka. Jak o nią dbać, aby zachwycała? Asparagus pierzasty lubi jasne pomieszczenie, jednak trzeba pamiętać, aby nie znajdował się na bezpośrednio nasłonecznionym stanowisku. Najlepszą temperaturą dla tej rośliny będzie ta od 20 do 23 stopni, natomiast zimą warto przenieść je do miejsca, gdzie jest nieco chłodniej. 

Asparagus pierzasty - podlewanie. O czym należy pamiętać? 

Podłoże asparagusa pierzastego powinno być przepuszczalne i próchnicze, a także lekko kwaśne. Przy podlewaniu tej rośliny trzeba uważać, nie lubi dużej ilości wody. Możemy ja nawodnić, dopiero gdy podłoże w doniczce przeschnie. Trzeba także pamiętać, aby jej nie przesuszyć, ponieważ to spowoduje jej żółknięcie. W ciepłych okresach roślina może potrzebować podlewania nawet codziennie, jednak w okresie jesienno-zimowym należy podlewać ją raz w tygodniu

Asparagus pierzasty. Co warto o nim wiedzieć? 

Asparagus pierzasty kwitnie wiosną. Pojawiają się wówczas małe kwiaty, a ich zapach jest bardzo intensywny. Co ciekawe rzadko może zostać zaatakowana przez szkodniki. Dlaczego warto mieć tę roślinę w mieszkaniu? Okazuje się, że nie tylko zachwyca wyglądem, ale też wspaniale oczyszcza powietrze. Niestety ma też swoje słabe strony, nie jest to roślina, którą pokochają twoje zwierzęta. Psy i koty po jej spożyciu mogą cierpieć na alergie skórne, biegunkę oraz wymioty.

Więcej o: