Jak doczyścić panele podłogowe? Dodaj to do wody, a podłoga będzie lśniąca i bez smug

Czyszczenie paneli podłogowych to prawdziwe wyzwanie. Czysta podłoga jest ozdobą każdego wnętrza, niestety czasami niektóre zabrudzenia są trudne do usunięcia. Jak czyścić podłogi, aby były lśniące? Pokazujemy świetny sposób na uzyskanie podłóg wolnych od osadów i smug.

Panele są zwykle wybierane na podłogi w domach, ponieważ są stosunkowo tanie i łatwe w utrzymaniu. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja paneli pozwoli im lśnić przez długie lata. Jak wyczyścić panel?

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak czyścić panele? Pamiętaj o technice

Czyszczenie paneli jest proste, jednak warto pamiętać o tym, jak robić to w odpowiedni sposób. Nieprawidłowe czyszczenie paneli może tylko im zaszkodzić w postaci dodatkowych zabrudzeń czy rys. Na samym początku, jeszcze przed myciem paneli, warto je odkurzyć lub zamieść, aby usunąć kurz. Panele odłogowe powinno się myć mopem, który został dobrze odsączony. Mycie paneli powinno zawsze odbywać się zgodnie z kierunkiem ich ułożenia.

Czym myć panele? Te triki są niezawodne

Domowe sposoby na czyszczenie paneli prawie nigdy nie zawodzą i są uwielbiane przez wiele osób, ponieważ są tanie i ekologiczne. Jednym z takich trików jest dodanie do wody octu! Do wiadra wlej około 5 litrów ciepłej wody i dodaj do niej 2 łyżki octu spirytusowego. Zapach octu jest dość mocny i specyficzny, dlatego zalecamy dodanie kilku kropelek olejku eterycznego. Ocet sprawi, że na panelach nie będzie smug i będą lśniły.

Domowy nabłyszczacz na panele

Jeśli chcesz, aby twoje panele po umyciu pięknie się błyszczały, warto przygotować sobie domowy nabłyszczacz, który zdziała cuda! Do dwóch szklanek wody wlej pół szklanki octu, następnie dodaj dwie łyżki oliwy z oliwek i wymieszaj. W roztworze należy zamoczyć ściereczkę, odsączyć i zacząć polerować panele. 

Więcej o: