Jesteś kierowcą? Mamy dla ciebie kilka zimowych trików, które znacznie ułatwią ci życie

Posiadanie auta znacznie ułatwia poruszanie się po mieście. Czasami jednak nasz pojazd staje się źródłem frustracji. Kosztowne naprawy, brudny środek czy pęknięcie na szybie niejednemu spędziły sen z powiek. Jednak niektóre niedogodności można łatwo zneutralizować.

Jazda samochodem jest dla wielu osób bardzo przyjemną czynnością. Jednak czasem pojawiają się problemy, które przyprawiają kierowców o mocne zdenerwowanie. Kończy się na tym, że musimy albo zapłacić niemałe pieniądze by doprowadzić nasze auto to stanu używalności albo poświęcić sporo czasu na uporanie się z nieprzyjemnościami. Istnieją jednak proste sztuczki, które umilą jazdę oraz rozwiążą niektóre problemy.

Zobacz wideo Zielona Góra. Rowerzysta przewrócił się na rondzie. Po chwili najechał na niego samochód

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz pozbyć się naklejek z samochodu? Wystarczy gazeta

Naklejki na karoserii są sposobem na spersonalizowanie swojego auta, jednak z czasem mogą się nam znudzić. Zdarza się, że takie naklejki są pamiątką po poprzednim właścicielu auta. Zdrapanie takich naklejek zazwyczaj wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu i irytacją. Jest jednak na to prosty sposób. Z pomocą przybywa gazeta i woda. Wystarczy stronę gazety zmoczyć w wodzie i nałożyć na naklejkę, której chcemy się pozbyć. Po odczekaniu około 15 minut powinna ona zmięknąć i dać się usunąć. Pozostałości możemy ostrożnie zdrapać przy pomocy karty kredytowej.

Sposób na zamarznięty zamek? Sięgnij po żel antybakteryjny

Antybakteryjny żel jest środkiem na bazie alkoholu. Poradzi sobie nie tylko z dezynfekcją, ale również z odmrażaniem zamków. W jego składzie oprócz alkoholu znajduje się również gliceryna. Jeśli nie mamy więc pod ręką odmrażacza, ale za to od czasów pandemii mamy żel antybakteryjny możemy go użyć. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na kluczyk i włożyć do zamka. Nie powinniśmy nadużywać żelu, gdyż wypłukuje on smar. Ten produkt sprawdzi się też do odrywania przymarzniętych wycieraczek.

Zamarznięte szyby? Postaraj się parkować przodem na wschód

Kierunek, w którym parkujemy, ma znaczenie szczególnie w okresie jesienno-zimowych mroźnych poranków. Parkowanie przodem w kierunku wschodnim sprawi, że poranne słońce ogrzeje przednią szybę i ułatwi usuwanie z niej lodu i szronu. Nocne przymrozki są problemem zaledwie kilku tygodni w roku, ale warto pamiętać o tej metodzie przez cały rok, ponieważ dzięki niej nie tylko ogrzewa się szyba, ale poranne słońce nagrzewa również wnętrze naszego auta.

Więcej o: