Jak myć podłogi, aby nie było smug? Dodaj do wody pięć łyżek tego produktu. Efekt cię zaskoczy

Czym umyć podłogę bez płynu? W kuchni znajdziemy produkty, dzięki którymi bez trudu usuniemy plamy i brud. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak ich użyć, aby powierzchnie były czyste i pozbawione smug. Podpowiadamy także, jakich błędów nie popełniać podczas mycia podłóg.

Mycie podłóg to żmudna praca. Dodatkowo często pojawią się nieestetyczne smugi, których usunięcie zajmuje nam sporo czasu. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy! 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Czym umyć podłogę - domowe sposoby. Dodaj ten produkt do wody

Zamiast używać drogich detergentów do mycia podłóg, sięgnij po ten produkt, który być może masz już w kuchni. To doskonały sposób, na czyste i lśniące podłogi bez smug. Wystarczy, że do wiaderka wlejesz pięć litrów wody i dodasz do niej pięć łyżek octu. Jeśli chcesz, aby w pomieszczeniach unosił się przyjemny zapach, to do roztworu możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego. Wymieszaj wszystkie składniki i do dzieła. Pamiętaj, aby wymienić wodę, kiedy zacznie być brudna

Podłoga bez smug domowe sposoby. Sięgnij po tabletki do zmywarki 

Innym domowym sposobem na czyszczenie podłóg jest użycie do tego tabletek do zmywarki. Do wiaderka wypełnionego 3,5 litrami wody dodaj dwie kapsułki. Kiedy już się rozpuszczą zamieszaj roztwór i zacznij myć podłogi. Dzięki temu bez trudu usuniesz zabrudzenia oraz plamy, które pojawiły się na podłodze.  

Mycie podłogi bez smug. Przez te błędy podłoga nie jest lśniąca

Podczas mycia podłóg trzeba pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze woda, którą myjemy powierzchnie, nie może być za gorąca. Wszystko przez to, że za szybko paruje, a środki czystości znajdujące się na podłodze powodują pojawienie się nieestetycznych smug. Kolejnym błędem jest wlewanie za dużej ilości detergentu do wody. Gdy dodamy go więcej, niż powinniśmy (jedna miarka na 10 litrów wody) to pojawi się za dużo piany, którą trudno będzie wypłukać. Należy także dokładnie odsączać mop, aby nie nanosić za dużo wody na podłogę, przez to będzie dłużej wysychać. 

Więcej o: