Czym wyczyścić pralkę? Wsyp do komory 3/4 szklanki. Bęben znów będzie pachniał i lśnił!

Czym wyczyścić pralkę? Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? To właśnie w bębnie najczęściej gromadzi się osad i brud. Wiemy jak usunąć obrzydliwy nalot i sprawić, że bęben pralki będzie pachniał i lśnił, jak "nówka sztuka"!

Czyszczenie pralki to czynność, o której bardzo często zapominamy. Jednak fakt, że pralka czyści nam ubrania, nie sprawia, że tym samym czyści również siebie. Warto raz na jakiś czas wyczyścić pralkę, aby pranie zawsze było czyste i pachnące. Czym wyczyścić pralkę? Jakie są domowe sposoby na czyszczenie pralki?

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić pralkę? Wystarczy 1/3 szklanki

Do wyczyszczenia pralki nie zawsze trzeba kupować drogie detergenty, a warto spróbować umyć pralkę z pomocą domowych sposobów. Na początek, proponujemy sposób, który poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami, a potrzebne produkty najprawdopodobniej masz już w domu. Wymieszaj ze sobą w misce 1/3 szklanki kwasku cytrynowego, 3/4 szklanki octu oraz przyszykuj gąbkę i małą szczoteczkę do czyszczenia. Takim roztworem możesz umyć pralkę oraz dozownik na proszek i płyn. Dzięki obecności kwasku cytrynowego zapach octu nie będzie aż tak bardzo wyczuwalny. 

Jak wyczyścić pralkę, aby bęben lśnił? Ten produkt zdziała cuda

Jeśli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach oraz nie była ona dawno myta, warto wypróbować ten domowy sposób na czyszczenie pralki. Do komory na proszek wsyp 3/4 szklanki sody oczyszczonej i włącz pustą pralkę na najdłuższy program z jak najwyższą temperaturą. Dzięki temu pralka zostanie dogłębnie wyczyszczona oraz zdezynfekowana.

Kiedy czyścić pralkę? Im dłużej zwlekasz, tym osad bardziej śmierdzi

Jeśli czujesz, że z twojej pralki wydobywa się brzydki zapach, jest to jeden z sygnałów, wskazujących na konieczność wyczyszczenia pralki. Jeśli na co dzień w pralce pierzesz bardzo brudne ubrania, warto raz na jakiś czas ją wyczyścić. Gdy zauważysz w pralce kamień, również jest to znak, że czas wyczyścić urządzenie. Pamiętaj, że mycie pralki powinno odbywać się regularnie.

Więcej o: