Gdzie jechać na ferie 2023? W tych miejscach znajdziesz ciszę i spokój. Prawie nikt o nich nie wie

Hałaśliwe dzieci, tłumy turystów i horrendalne ceny - w takich warunkach niewiele osób chce odpoczywać. Przedstawiamy miejsca w polskich górach, w których panuje cisza i spokój na łonie natury. To idealne lokalizacje na ferie zimowe 2023.

Pierwsze województwa już rozpoczęły ferie. Jak co roku, najchętniej wybieranymi miastami na urlop są Zakopane i Karpacz. Z tych miejsc łatwo dostać się na stoki narciarskie czy na szlak. Niestety dobra lokalizacja ma też swoje minusy. Zjeżdżają się tam tłumy turystów. Jak podaje serwis Portal Tatrzański w najbardziej oblegane weekendy Zakopane odwiedza aż 250 tysięcy turystów. Jak uniknąć takiego tłumu i spędzić ferie w spokoju, z dala od ludzi? Sprawdź, gdzie nie spotkasz turystów.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cisza i spokój w Tatrach? W tym miejscu zobaczysz widoki jak z obrazka

Dolina Tomanowa leży w Tatrach Zachodnich, na wschód od Hali Ornak. To miejsce przypomina puszczę, z której rozciąga się widok na otaczające góry. W 1948 roku wprowadzono tu zakaz wypasu zwierząt, a teren stał się rezerwatem przyrody. Nie jest to popularne miejsce, ponieważ większość turystów decyduje się na spacer po Dolinie Kościeliska, dlatego jest to idealna okolica do spokojnego wypoczynku i cieszenia się pięknymi widokami.

 

Zbocz z popularnego szlaku i zatrzymaj się w tej dolinie. O tym miejscu długo nie zapomnisz

Mało kto słyszał o innej miejscowości w tej okolicy, a pewnie wielu mijało ją w drodze na Czerwone Wierchy. Chodzi o dolinę Staników Żleb, położoną między dolinami  Małej Łąki i Kościeliskiej. Niewiele osób zatrzymuje się w tym miejscu zmierzając na bardziej uczęszczane szlaki. Oprócz ciszy znajdziemy tu niepowtarzalne widoki. Są tu również ciekawe szlaki wędrowne przez zielone łąki i las. Najłatwiej dojść do doliny Staników Żleb czerwonym szlakiem z Nędzówki w stronę Przysłopu Miętusiego.

Malownicza wieś w Beskidach zamiennikiem popularnych kurortów. Co zwiedzić w tej okolicy?

Beskidy również uraczą nas rzadko odwiedzanymi miejscami, które warto zobaczyć. Najczęściej turyści odwiedzają tu takie miasta jak Bielsko-Biała, Żywiec czy Krynicę-Zdrój i stąd jadą na wycieczki w pobliskie góry. Nie trzeba jednak zatrzymywać się w tak popularnych miejscach, jeśli chcemy spędzić miło czas. Milówka to urokliwa wieś nad rzeką Sołą, która będzie spokojniejszym zamiennikiem. Można stąd wyjechać w góry Beskidu Żywieckiego, a jeśli nie mamy ochoty na wycieczki górskie, Milówka oferuje także atrakcje w samym sercu wsi. Można tu zwiedzić m.in. pałacyk z wieżyczką czy kaplicę świętego Antoniego.

 
Więcej o: