Rocznica urodzin Andrzeja Strzeleckiego. Jego życie miłosne było gotowym scenariuszem na film

Aktor, którego można znać z roli dr. Tadeusza Koziełło-Kozłowskiego w popularnym serialu "Klan" obchodziłby w tym roku 71 urodziny. Niestety zabrała go choroba. Życie miłosne Andrzeja Strzeleckiego nie zawsze było usłane różami. Na tej podstawie można by nakręcić film romantyczny.

Andrzej Strzelecki, wybitny aktor i pedagog zaczynał stawiać swoje pierwsze zawodowe kroki w dziennikarstwie. Do szkoły aktorskiej poszedł z wygody, której komisja egzaminacyjna nie wzięła na poważnie. W serialu "Klan" miał pojawić się na chwilę, a został na wiele lat. Życie prywatne aktora było obfite w rozczarowania, zdrady, gorące uczucia i miłość. Na tej podstawie można by nakręcić naprawdę ciekawy dramat romantyczny. Sprawdź, jak wyglądało życie wybitnego aktora.

Zobacz wideo Gwiazdy narzekają na za niskie emerytury i ratują się dalszą aktywnością zawodową

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szkoła teatralna z wygody. Początki kariery zawodowej Andrzeja Strzeleckiego

Andrzej Strzelecki urodził się 4 lutego 1952 r. Na początku nie myślał o aktorstwie. Poszedł w ślady rodziców dziennikarzy i zaczął tworzyć treści dla "Świata Młodych" - czasopiśmie dla harcerzy. Z czasem jednak zdecydował się dołączyć do PWST. Jak czytamy w Encyklopedii Teatru Polskiego, aktor stwierdził:

Złośliwi twierdzili, że do Szkoły Teatralnej poszedłem z wygody, bo była to najbliżej położona domu wyższa uczelnia. To prawda – do Akademii Teologicznej miałem 20 metrów dalej

Na uczelni poznał swoją przyszłą narzeczoną — Annę Szczepaniak. Kobieta zerwała jednak zaręczyny, aby rozpocząć życie u boku innego mężczyzny, który niedługo później zmarł. Kobieta niedługo również zmarła w tragicznych okolicznościach. 

Małżeństwo i kochanka. Niedoskonały trójkąt miłosny

Andrzej Strzelecki po nieudanych pierwszych zaręczynach poznał Ewę Czarniecką, z którą się ożenił, a w 1979 r. powitali na świecie swoją córkę — Joannę. Jednak małżeństwo nie było doskonałe, dlatego, że aktor, a także reżyser i wykładowca akademicki, wdał się w romans ze studentką — Anną Majcher. Dzieliło ich 10 lat różnicy, a mimo to studentka wierzyła, że Strzelecki zostawi dla niej żoną. Tak się jednak nie stało, dlatego Majcher zakończyła romans. 

Niedługo później Strzelecki odszedł od żony i wziął ślub z Joanną Pałucką — młodszą o 10 lat koleżanką z Teatru Rampa — z którą miał syna Antoniego.

Poważna choroba okazała się śmiertelna. Andrzej Strzelecki zmarł w wieku 68 lat

W 2020 r. u aktora zdiagnozowano nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na drogi lek z USA. Mimo kuracji Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca 2022 r. 

 
Więcej o: