W lesie znaleziono 8 nawet sześciometrowych węży, pytonów oraz boa. Służby proszą o pomoc

Na leśnej drodze w Tarnowie Podgórnym znaleziono aż 8 martwych węży. Były to węże dusiciele, czyli pyton oraz boa, mające od trzech do sześciu metrów długości. Z opinii biegłych wynika, że te gady zostały zabite. Policja szuka osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zajmują się wyjaśnieniem sprawy znalezienia ośmiu martwych węży. Gady zostały zauważone 12 stycznia przez spacerowicza na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi. Biegli ustalili, że gady zostały uduszone. Śledczy poszukują osób, które miałyby istotnie informacje. 

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Martwe węże w lesie. Sprawą zajmuje się policja

Jak informuje Wirtualna Polska, wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. O zdarzeniu poinformowała młodsza aspirant Marta Mróz. Jak wskazuje:

Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do trzech lat więzienia

Całość ustawy można przeczytać tutaj. Dodaje ona również, że śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają istotne informacje dotyczące właściciela węży, ich hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Biegli przeprowadzili sekcje. Początek sprawy

Sprawa zaczęła się 12 stycznia 2023 roku, kiedy jeden ze spacerowiczów zgłosił na policję, że na ogólnodostępnej działce w okolicy ulicy Chlebowskiej w Tarnowie Podgórnym leży osiem martwych węży, były schowane w czarny worek, który zakopano. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny, a następnie biegły lekarz weterynarii przeprowadził sekcję. Udało się wtedy ustalić, że znalezione gady o długości od 3 do 6 metrów były pytonami oraz boa. Zdaniem eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie, a same ciała znajdowały się w różnym stadium rozkładu.

Policja prosi o kontakt osoby posiadające informacje na temat właściciela lub hodowcy znalezionych zwierząt oraz te, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Kontaktować można się z policjantami z Tarnowa Podgórnego, którzy prowadzą sprawę. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 47 77 148 62 (prowadzący sprawę), 47 77 148 60 lub 112.

Więcej o: