Czym wyczyścić pralkę? Wsyp do bębna odrobinę tego produktu, a będzie lśnić jak nowa

Jak wyczyścić pralkę? Niektórzy z nas wciąż zapominają, że o jej bęben trzeba dbać. Choć regularnie napełniamy go wodą i detergentami, wcale nie oznacza to, że w ten sposób sama się myje. W maszynie odkłada się wilgoć, która powoduje brzydki zapach. Oto kilka prostych sposobów na pozbycie się tego problemu.

Jeżeli czujesz, że z bębna wydobywa się nieprzyjemny zapach lub zauważasz dziwny osad na wypranych ubraniach, to znaczy, że najwyższa pora na czyszczenie pralki. W środku odkłada się kamień i wilgoć, które sprzyjają rozwojowi pleśni. Sprawdź, czym wyczyścić pralkę, by pozbyć się tych nieprzyjemności.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie pralki. O tym elemencie nie możesz zapomnieć

Jedną z najczęstszych przyczyn brzydkiego zapachu z pralki jest zapchany filtr. To w nim zbierają się wszystkie zabrudzenia z ubrań, takie jak kurz, piasek czy fragmenty materiału. Nie można zapominać zatem o jego regularnym czyszczeniu. Jak to zrobić? Sprawdzi się popularna mieszanka. Do miski wlej wodę i ocet w proporcji 1:1. Wyjmij filtr i włóż go do mieszanki na kilka minut. Zabrudzenia znikną w mgnieniu oka.

Brudna pralka? Tym usuniesz zaschnięty proszek

Jeżeli po wyciągnięciu ubrań z pralki materiał brzydko pachnie i widać na nim nieregularne plamy to znak, że trzeba wyczyścić komory. Pojemniki na proszek i płyn do płukania mogą się zapchać, przez co ubrania nie będą dobrze wyprane. Tu również przyda się ocet. Wlej szklankę specyfiku do zapchanej komory i nastaw puste pranie. Możesz dodać do niego kilka kropel olejku eterycznego, by zamaskować ostry zapach płynu. Octem możesz także wyczyścić gumowe elementy w pralce, by usunąć z nich kamień.

Smród z pralki - jak się go pozbyć?

W dezynfekcji pralki pomoże soda oczyszczona. Nie tylko pochłania zapach, ale także nadmiar wilgoci. Wsyp sodę do pojemnika na proszek i puść pustą pralkę na program z wysoką temperaturą. Po takim praniu problem brzydkiego zapachu powinien od razu zniknąć. Podobnie zadziała kostka do zmywarki. Wrzuć ją do bębna i ustaw program z temperaturą 60 stopni. Możesz również wsypać do pralki około 100 gramów kwasku cytrynowego i włączyć maszynę na najdłuższy program.

Więcej o: