Jak pozbyć się tłuszczu ze ścian? Kilka kropel tego produktu sprawi, że problem zniknie w mgnieniu oka

Zdarza się, że podczas przyrządzania jedzenia na nasze ściany albo płytki pryska tłuszcz. Często jest on trudny do usunięcia, nawet sklepowe detergenty nie zawsze sobie z nim radzą. Istnieją jednak domowe sposoby, które pozwolą nam pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Nieestetyczne plamy z tłuszczu pojawiają się na naszych ścianach i płytkach zazwyczaj podczas gotowania. Czasami ciężko jest się ich pozbyć, zwłaszcza kiedy udało się im już zaschnąć. Jak poradzić sobie z tłustymi plamami? Wystarczy sięgnąć po domowe sposoby i usunąć plamy z tłuszczu bez uciążliwego szorowania.

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się plam z tłuszczu? Płyn do naczyń

Jeśli zmagamy się z uporczywymi plamami tłuszczu na ścianach, wystarczy zastosować trik z użyciem płynu do naczyń i gąbki. Płyn do naczyń świetnie radzi sobie z tłuszczem i skutecznie go usuwa. Wystarczy zamieszczać kilka kropel płynu do naczyń z ciepłą wodą, po czym okrężnymi ruchami czyścić brudne miejsca z pomocą gąbki, tak długo, aż cały tłuszcz w nią nie wsiąknie. Na koniec przecieramy powierzchnie suchą szmatką.

Co na tłuste plamy? Radę da płyn do szyb

Z tłustymi zabrudzeniami poradzi sobie również płyn do szyb. Ma on w swoim składzie alkohol, który świetnie poradzi sobie z plamami z tłuszczu. Wystarczy spryskać zabrudzone miejsca i odczekać parę minut, a następnie przetrzeć ciepłą wodą. Można też zastosować ocet zmieszany z wodą w proporcjach 1:1. Ocet poradzi sobie z rozpuszczeniem tłuszczu. Do przetarcia plam używamy nasączonej mieszanką ściereczki.

Jak usunąć tłuste plamy? Inne sposoby

Na świeżą plamę bardzo dobrze sprawdzą się talk, jak i mąka ziemniaczana. Pochłaniają one drobinki tłuszczu. Jedyne co trzeba zrobić to posypać brudne miejsca i pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie wycieramy wszystko wilgotną szmatką z płynem do naczyń.

Innym sposobem na poradzenie sobie z plamami z tłuszczu, który jest dość nietypowy, jest pianka do golenia. Nakładamy ją na brudne miejsca i zostawiamy na kilka godzin, po czym wycieramy wilgotną ściereczką.

Więcej o: