Jak siać pomidory z nasion? Sprawdź, które z odmian są najsmaczniejsze. Kalendarz ogrodnika 2023

Kiedy siać pomidory w domu? Wysiew własnych pomidorów nie należy do trudnych czynności. Najważniejsza jest wiedza, kiedy powinno się siać, tak by urosły jędrne i soczyste. Te daty są kluczowe, jeśli chcemy się nimi cieszyć latem. Jakie są najsmaczniejsze odmiany pomidorów? Sprawdzamy

Uprawa warzyw w domu zyskuje coraz większą popularność. Coraz więcej parapetów dumnie prezentuje ustawione na nich doniczki z pomidorami. Ich uprawa jest niezwykle prosta, o ile pamiętamy, kiedy powinno się je wysiewać i spełnimy wszystkie warunki pielęgnacyjne.

Zobacz wideo Klopsiki z soczewicy w sosie pomidorowym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać pomidory pod folię i w domu? Sprawdzamy kalendarz ogrodnika

Najlepszym czasem na wysiew pomidorów będzie koniec lutego i początek marca. Sprawi to, że pierwsze plony pojawią się już na przełomie czerwca i lipca. Pamiętamy, żeby pomidory stały na dobrze nasłonecznionym stanowisku i były podlewane co około 3 dni. Ważny jest również odpowiedni dobór doniczki, najlepiej z otworami na dnie. Doniczka powinna być wypełnione żyzną, przepuszczalną ziemią. 

Kijów w czasie wojny / zdjęcie ilustracyjne Nad Kijowem zestrzelono sześć tajemniczych balonów. O co chodzi?

Kiedy pikować pomidory? Na to zwróć uwagę

Zanim zabierzemy się za pikowanie pomidorów, musi upłynąć około kilku tygodni. W innym wypadku rośliny będą jeszcze zbyt małe, żeby je przesadzać, i mogą nie wytrzymać w nowym miejscu. Jeśli chcemy mieć ładne sadzonki, lepiej poczekać około 3 tygodni od wykiełkowania. Siewki są gotowe do przesadzenia, kiedy mają 4 liście, 2 liście i 2 liścienie. Pozwoli nam to odrzucić rośliny, które nie wykształciły wszystkich liści, ponieważ mogą się one dobrze nie rozwinąć. 

Krzew borówki Kiedy i jak sadzić borówkę amerykańską? Kilka zasad by opływała w owoce

Kiedy siejemy pomidory w domu. Najsmaczniejsze odmiany pomidorów

Według portalu miodowewzgorze.pl najsmaczniejszym pomidorem jest Bawole Serce. Jest on jednym z najsmaczniejszych odmian i można uprawiać je zarówno w gruncie, jak i pod odsłonami. Ich kształt przypomina gruszkę. Ta odmiana posiada lekko słodki smak i delikatną skórkę. Owoce z tej odmiany są bardzo duże, osiągają do nawet 300 gramów. Tę odmianę do najsmaczniejszych zalicza również portal deccoria.pl. Tak u nich wygląda lista najsmaczniejszych pomidorów:

  • Bawole serce,
  • Faworyt,
  • Malinowy Ożarowski,
  • Pokusa,
  • Koralik,
  • Etna F1,
  • Brutus,
  • San Marzano.
Więcej o: