Olejek herbaciany na paznokcie działa lepiej niż droga odżywka! Szybko rozwiąże wstydliwy problem

Olejek herbaciany ma wiele cennych zastosowań w pielęgnacji ciała. Może okazać się zbawienny podczas walki z różnymi infekcjami skóry, ale i paznokci. Co więcej, olejek z drzewa herbacianego ma np. działanie przeciwgrzybicze. Zobacz, jak i kiedy warto go użyć.

Olejek z drzewa herbacianego wykazuje wiele cennych zastosowań. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Dzięki temu świetnie się sprawdza w walce z trądzikiem, kurzajkami oraz grzybicą, także tą występującą na paznokciach! Jak to działa? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Olejek rycynowy ma wiele przydatnych zastosowań. Wybraliśmy 3 z nich

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek herbaciany na paznokcie. Jak go stosować?  

Olejek z drzewa herbacianego w odpowiedniej ilości i po uprzednim rozcieńczeniu można stosować bezpośrednio na skórę. Należy nakładać go punktowo za pośrednictwem patyczka higienicznego. Pamiętaj, aby przed zabiegiem zawsze dokładnie umyć ręce. Produktu nie należy stosować wewnętrznie. Olejek eteryczny warto rozcieńczyć z produktem nośnikowym np. olejkiem z migdałów lub olejem kokosowym. Nawet w przypadku rozcieńczonego preparatu, przed użyciem zawsze wykonaj test płatkowy na skórze lub skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem specjalistą. 

Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie. Natychmiast poprawi się ich kondycja

Aktywność przeciwgrzybicza to jedna z najważniejszych cech olejku herbacianego. Jak go użyć? Rozcieńcz produkt np. z olejem kokosowym lub olejkiem z migdałów i nałóż punktowo w miejscach, w których występuje grzybica oraz uszkodzenia płytki paznokcia. Innym sposobem jest namoczenie paznokci w letniej wodzie z dodatkiem kilku kropelek preparatu. Obydwie metody w mig zwalczą grzybicę i zregenerują poranioną skórę na dłoniach.

Na co olejek herbaciany? Ma wiele ciekawych zastosowań 

Ze względu na swoje liczne właściwości, ten olejek eteryczny sprawdzi się w wielu krytycznych sytuacjach. Oto kilka z jego najpopularniejszych zastosowań: 

  • pielęgnacja skóry trądzikowej, 
  • dezynfekcja,
  • niwelowanie łupieżu, 
  • walka z opryszczką, 
  • wzrost i regeneracja zniszczonych paznokci, 
  • przeciwzapalnie, na zasklepione rany. 
Więcej o: