Długie weekendy 2023. Dodatkowy urlop możesz zyskać "za darmo"! Okazji jest co najmniej cztery

Kiedy są dni wolne od pracy w 2023? O zaplanowaniu urlopu warto pomyśleć już teraz. Jak wyglądają długie weekendy w tym roku? Jeżeli dobrze to rozegrasz, zyskasz dodatkowy czas na odpoczynek - długie weekendy stwarzają ku temu wiele okazji. Sprawdź, kalendarz dni wolnych od pracy w 2023 roku.

Dni ustawowo wolne od pracy to temat, który interesuje wszystkich obecnych na rynku pracy. Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu urlopu można go z nimi połączyć i zyskać sporo czasu na odpoczynek i regenerację sił. W 2023 roku okazji do tego będzie kilka, dlatego warto o tym pomyśleć już teraz. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Kalendarz dni wolny od pracy 2023. Jest sporo możliwości na odpoczynek 

W ciągu roku tego jest aż 12 dni ustawowo wolnych od pracy. Prezentują się one następująco: 

  • 1 stycznia - Nowy Rok,
  • 6 stycznia - Święto Trzech Króli,
  • 9-10 kwietnia - Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny,
  • 1 maja - Święto Pracy,
  • 3 maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja,
  • 8 czerwca - Boże Ciało,
  • 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  • 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości,
  • 25-26 grudnia - Boże Narodzenie i Dzień Świętego Szczepana.

Długie weekendy 2023. W tym roku będzie ich kilka

Pierwszy długi weekend był już w styczniu, z okazji Święta Trzech Króli. Co dalej? Kolejna okazja na dłuższe wolne będzie w kwietniu. 9 kwietnia (niedziela) to Wielkanoc, a 10 kwietnia to Poniedziałek Wielkanocny, w związku z czym weekend zostanie wydłużony o jeden dzień. Następny długi weekend to tegoroczna majówka. Będzie on dłuższy dla wszystkich, nawet tych, którzy nie zaplanowali na ten okres urlopu, gdyż 1 maja to poniedziałek. Święta Bożego Narodzenia również przyniosą nam możliwość na dłuższy odpoczynek, ponieważ 25 i 26 grudnia to odpowiednio poniedziałek i wtorek. 

Jak wykorzystać długie weekendy 2023? Zaplanuj urlop na te dni 

Jeżeli już zaplanujemy urlop, możemy zyskać naprawdę wiele okazji do dłuższego relaksu. Z takiej możliwości warto skorzystać na majówkę. Jeżeli weźmiemy jeden dzień urlopu 2 maja, to zyskamy aż 5 dni wolnych z rzędu! Kolejną okazją jest Boże Ciało, które w tym roku przypada w czwartek. Biorąc urlop 9 czerwca, otrzymamy aż cztery dni odpoczynku. W sierpniu świetnym pomysłem będzie zaplanowanie jednego dnia wolnego 14 sierpnia w poniedziałek, dzień przed Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. 

Więcej o: