Jak wyczyścić muszlę klozetową? Sięgnij po ten produkt, a będzie lśniąca jak nowa

Nowoczesne łazienki, jak i te w starszym stylu należy regularnie sprzątać. Nie musisz jednak wydawać fortuny na drogie detergenty. Wystarczy, że poszukasz kilku produktów, które masz już w swojej kuchni. Czyszczenie muszli klozetowej nigdy nie było tak proste.

Sprzątanie łazienki to bardzo ważna czynność w domu. Niestety im dłużej z tym zwlekamy, tym trudniej będzie nam usunąć niektóre zanieczyszczenia. Szczególnie deska klozetowa należy do trudnych przeciwników. Poznaj kilka sposobów, które pomogą ci poradzić sobie nawet z wielkim brudem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić muszlę klozetową? Soda oczyszczona rozwiąże problem 

Dobrym sposobem na umycie deski klozetowej, jest użycie sody oczyszczonej. Wystarczy, że podążysz za tą instrukcją: 

  1. 1/3 szklanki sody, wymieszaj z 1/4 kwasku cytrynowego,
  2. Następnie wsyp proszek do muszli klozetowej, 
  3. Weź szczotkę do toalet i wyszoruj muszlę, tak aby powstała piana,
  4. Zostaw wszystko na 30 minut
  5. W ostatnim korku umyj toaletę tak jak zawsze

Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia i zacieki powinny zniknąć. Muszla będzie lśnić jak nowa. Wypróbuj także sposób z octem.

* Co za historia! Załużny szukał "oczu", znalazł Rusłana. Razem powalili Rosjan

Czyszczenie toalety octem. Ten trik zdziała cuda

Możesz również spróbować metody z octem spirytusowym. Wystarczy, że podgrzejesz go w garnku i wlejesz część płynu do toalety. Pamiętaj jednak, aby najpierw usunąć możliwie jak najwięcej wody, która zalega w muszli. Pozostałym octem nasącz ręczniki papierowe i umieść w miejscach, gdzie nie dochodzi woda podczas spuszczania. Zostaw wszystko na kilka godzin, a następnie wyszoruj dokładnie toaletę i gotowe. 

Czym wyczyścić żelazko i go nie uszkodzić? Ten sprawdzony produkt szybko odnowi każde urządzenie Czym wyczyścić przypalone żelazko? Wymieszaj dwie łyżeczki z wodą

Jak sprzątać muszlę klozetową? Sięgnij po ten produkt

Jeśli nie masz sody, ale kwasek cytrynowy znajduje się w zaopatrzeniu kuchni, to nic straconego. Możesz użyć tylko jego. Zmieszaj proszek z wodą tak, aby uzyskać gęstą papkę. Następnie nałóż na zabrudzenia i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie wystarczy wyszorować muszlę klozetową szczotką lub szmatką. Dzięki temu nawet ciężkie zabrudzenia powinny odpuścić i zniknąć z powierzchni toalety.

Więcej o: