Jak pozbyć się zapachu papierosów? Wypróbuj te domowe sposoby i pożegnaj nieprzyjemny zapach

Zapach papierosów na ubraniach to uciążliwy problem palaczy. Jeżeli zdarza się palić w domu, to nieprzyjemny zapach może osadzać się także na meblach i firanach, czy zasłonach. Jednak istnieje prosty sposób na pozbycie się tego problemu. Wypróbuj tę metodę i pożegnaj brzydki zapach.

Paląc papierosy w mieszkaniu, trzeba się liczyć z tym, że ich zapach może osadzać się na ubraniach, meblach, czy firanach. Jest to uciążliwy problem nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Zapach papierosów może utrzymywać się na ubraniach nawet podczas palenia na zewnątrz. Dlatego warto wiedzieć, jak pozbyć się uciążliwego smrodu. Zwłaszcza jeżeli osadził się w mieszkaniu. Wypróbuj ten sposób i pożegnaj nieprzyjemny zapach.

Zobacz wideo Co roku 8 millionów osób umiera przez papierosy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Palenie papierosów w mieszkaniu. Jak prać firanki? 

Nie da się ukryć, że podczas palenia w domu największy cios zapachem dostają firany i zasłony, ponieważ zazwyczaj "na dymka" ludzie wybierają się w pobliże okna/balkonu. Palaczom nie pozostaje nic innego jak częste pranie firanek. Jednak samo wrzucenie do pralki może nie wystarczyć, dlatego warto wcześniej namoczyć materiał w wodzie z octem. Po wypraniu firany powinny nie mieć nieprzyjemnego zapachu. Dobrym sposobem jest również częste wietrzenie pomieszczenia, w których pali się papierosy.

Jak pozbyć się smrodu papierosów z tkanin? Wypróbuj sodę oczyszczoną

Meble również wchłaniają zapachy. Dlatego lepiej nie palić w pobliżu materiałowych sof, czy foteli. Jeżeli jednak zdarzy się, że meble przenikną smrodem papierosów, wypróbuj ten trik. Przyda ci się do tego klasyczny produkt z kuchennej szafki, mianowicie soda oczyszczona. Posyp nią materiały, które przeszły zapachem papierosów i pozostaw na kilka godzin. W tym czasie soda powinna wchłonąć nieprzyjemną woń. Po tym czasie należy wziąć odkurzacz i wciągnąć sodę. 

Jak pozbyć się zapachu papierosów z mebli? Nie tylko soda oczyszczona

Właściciele ciemnych mebli, którzy nie chcą zasypywać ich białą sodą, mogą użyć ciemnej kawy, która mniej będzie rzucała się w oczy. Cały proces powinien przebiegać tak, jak w przypadku sody oczyszczonej. Należy wysypać kawę, odczekać kilka godzin, a następnie odkurzyć. Warto również wsypać kawę do jakiegoś pojemniczka i wystawić w pomieszczeniu, gdzie są palone papierosy, najlepiej na parapecie.

Więcej o: