Eurowizja 2023. To ona będzie reprezentować Polskę w tegorocznym konkursie. "Śmierdzi ustawką"

Już wiemy, kto będzie reprezentantem Polski na Eurowizji 2023. To Blanka została zwyciężczynią niedzielnego konkursu! Niestety wyniki preselekcji nie przypadły do gustu widzom, którzy domagają się powtórzenia głosowania. Jaka piosenka na Eurowizję 2023? Jest aż tak źle?

W niedzielę 26 lutego 2023 roku  wyłoniono reprezentanta Polski podczas tegorocznej Eurowizji. Na koncercie „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" wystąpiło dziesięciu artystów, lecz w wyniku głosowania widzów oraz jurorów zwyciężczynią została Blanka. Jeden fakt nie spodobał się fanom. Jaki? Z tego może być afera. 

Zobacz wideo Hyży dostała się do preselekcji Eurowizji: Mamy świetny utwór! Chciałam w nim przekazać moją historię

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polscy kandydaci Eurowizji 2023. Poznaliśmy wyniki preselekcji 

67. finał Eurowizji odbędzie się w Liverpoolu. Oczy całego świata będą zwrócone na to miasto już 9 i 11 maja 2023 roku, kiedy odbędą się półfinały, oraz 13 maja 2023 roku, kiedy odbędzie się wielki finał. W miniony weekend natomiast odbyły się polskie preselekcje, których faworytem był Jann. Ku zaskoczeniu widzów, ostateczne wyniki wyglądały zupełnie inaczej. Sami eksperci największą liczbę punktów przyznali Blance. Według ich opinii na drugie miejsce zasłużył Dominik Dudek, a na trzecie zespół Felivers. Po podliczeniu głosów wszystkich wysłanych przez widzów niedzielnego konkursu okazało się, iż zwycięstwo i wycieczka do Liverpoolu należy do Blanki. Natomiast drugie miejsce zajął Jann, a trzecie Dominik Dudek. 

 

Blanka reprezentantką Polski na Eurowizji 2023. Fani konkursu krytykują jury 

Okazuje się, że wyniki polskiej preselekcji nie tylko zaskoczyły widzów, ale także wywołały u nich sporo negatywnych emocji. Zdaniem wielu to jury miało największy wpływ na wygraną. Niektórzy są tak zawiedzeni, że domagają się anulowania wyników preselekcji oraz powtórzenia głosowania

To zawsze jest frustrujące… Pięć osób wybrało za cały kraj praktycznie. To jury to żart!
Dramat! Anulować głosy jury. Ktoś już tworzy jakąś petycje?

- pisali internauci na Instagramie. 

 

Reprezentant Polski Eurowizja 2023. Ile lat ma Blanka? W ten sposób skomentowała wygraną

Głos zabrała także sama zainteresowana. Polsko-Bułgarska piosenkarka Blanka Stajkow ma zaledwie 23 lata, a na tegorocznej Eurowizji wystąpi z tanecznym utworem "Solo". Wokalistka nie ukrywa swojej radości, ale i zaskoczenia w związku z wygraną podczas niedzielnego koncertu. 

Jestem dalej w szoku i w to nie wierzę. We mnie też wyniki wzbudziły duże emocje, więc nic dziwnego. Pierwszy szok, który dzisiaj przeżyłam, to kiedy zobaczyłam głosowanie jury. Nie wiedziałam, co się dzieje. Kompletnie się tego nie spodziewałam.

- powiedziała Blanka Stajkow w rozmowie z Plejadą. 

Co więcej, artystka przyznała, że sama jest fanką Janna, faworyta polskiej preselekcji, dlatego krytyczne komentarze są dla niej zrozumiałe. Mimo wszystko stwierdziła, iż muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. 

Więcej o: