Dlaczego twoje ubrania tak szybko się niszczą? Większość z nas powiela te błędy od pokoleń

Często zdarza się, że nasze ubrania dość szybko rozciągają się, mechacą lub niszczą. Jest to bardzo frustrujące, zwłaszcza jeśli nie wiemy, co jest tego przyczyną. Przedstawiamy pięć powodów, przez które materiały szybko się zużywają oraz radzimy co zrobić, by temu skutecznie zapobiec.

Umiejętna pielęgnacja odzieży wpływa na jej jakość i trwałość. Niestety bardzo często nawet niedawno zakupione tkaniny potrafią się szybko się zniszczyć. Sprawdź, jakie ewentualne błędy popełniasz i co zrobić, by naprawić zużyte ubrania bądź zapobiec podobnym uszkodzeniom w przyszłości.

Zobacz wideo Wybrałyśmy się do jednego z warszawskich lumpeksów. Oto, co znalazłyśmy w dniu dostawy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

5 powodów, przez które twoje ubrania szybko się niszczą. Dwa z nich dotyczą prania

Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniamy w zakresie prania ubrań, jest odrywanie metek z odzieży. Przez to przy praniu często nie mamy pojęcia, jakiego traktowania wymaga dana bluzka czy koszula. Stosowanie zbyt wysokich temperatur może prowadzić do uszkodzenia oraz skurczenia się delikatnych tkanin, z kolei zbyt niska uniemożliwia dokładne wyczyszczenie ubrań. Kolejnym popełnianym błędem jest nieprawidłowe dozowanie detergentów. Jedynym wyjściem, jeśli pozbyliśmy się metki, jest zaufanie informacjom zawartym na opakowaniu środka piorącego oraz dokładne dozowanie przy użyciu dołączonej miarki. Lepiej także użyć delikatniejszego detergentu, jeśli mamy taką możliwość.

????? ?????? Twarz Oleny stała się symbolem brutalności Rosjan. Jak zmieniło się jej życie?

Ubrania szybko się niszczą? Sprawdź, co robisz źle i jak temu zapobiec

Kolejnym błędem jest brak odpowiedniej pielęgnacji. Przechowywanie w wilgotnym miejscu może znacznie przyspieszyć zużycie materiałów i skrócić żywotność ubrań. Problemem jest także zbyt częste lub niewłaściwe prasowanie. Niektóre z materiałów powinny być zamiast tego umiejętnie suszone. Są to między innymi bawełniane bluzki, koszulki czy dżinsowe spodnie. Wystarczy prosto je rozwiesić i pozostawić to wyschnięcia.

Ugotowane jajka najlepiej przełożyć do zimnej wody. Dzięki temu skorupki odejdą dużo łatwiej. Ile gotować jajko na miękko? To proste! Dzięki temu będą idealne

Dlaczego ubrania się niszczą? Błędy popełniasz podczas suszenia i wywabiania plam

Błędy przy suszeniu ubrań mogą skutkować odkształceniem materiału. Ważne jest, aby mokre ciuchy jak najszybciej wyjąć z pralki, wyprostować i rozwiesić, najlepiej na wieszakach. Ostatnią czynnością, która może wpływać na niszczenie się ubrań, jest nieodpowiednie wywabianie plam. Jeśli zdarzą nam się zabrudzenia na ciuchach, nie róbmy błędu, umieszczając je od razu w pralce. Zamiast tego, zastosujmy odplamiacz, ponieważ wypranie ubrań często sprawi tylko, że plamy się zakonserwują i będą niemożliwe do usunięcia.

Jaki jest dzisiaj dzień Jaki jest dzisiaj dzień? Święto jest dość nietypowe, ale ciekawe

Więcej o: