Kiedy przycinać róże? Te sprawdzone rady ogrodników sprawią, że będą rosły jak szalone

Kiedy obcinać róże? Przycinanie hortensji, czy drzew owocowych to już dla ciebie pestka? Pora zabrać się więc za róże! Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ to zadanie jest równie proste, co przy pozostałych roślinach. Dowiedz się, w jaki sposób należy przycinać te kwiaty, aby bujnie rosły.

Przycinanie róż wcale nie jest trudnym zadaniem. Należy jednak zapamiętać kilka zasad, dzięki którym kwiaty będą pięknie i bujnie rosnąć. Jeśli posiadasz w swoim ogrodzie te rośliny, podpowiemy ci jak się nimi odpowiednio zająć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

 Po co przycinać róże? Jeśli mają być piękne musisz o tym pamiętać

Róże mogą pięknie i bujnie rosnąć przez długi czas. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu im odpowiednich warunków. Dlaczego warto przycinać róże? Dzięki obcinaniu łodyg krzewy zdobywają możliwość na wypuszczenie nowych pąków. W rezultacie szybciej i znacznie łatwiej się rozwijają. Dodatkowo będziesz mieć dzięki temu możliwość sprawdzenia, czy na roślinie pojawiły się szkodniki.

Kiedy przycinać róże? Trzymaj się tych zasad, a kwiaty będą zachwycać

Przycinanie róż zimą nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zrobisz to, zanim odejdą przymrozki, roślina może nawet umrzeć. Rany, które pozostawia obcinanie łodyg, nie goją się zbyt dobrze w niskich temperaturach. Wyjątek stanowi jednak moment, w którym roślina choruje. Jeżeli zauważasz, że róże atakują jakiekolwiek choroby, przycinanie może być jedynym ratunkiem. Kiedy jednak powinno przycinać się te kwiaty, jeśli nie chorują?

Najpiękniejsze róże ogrodowe, to te zadbane. Pamiętaj, aby przyciąć je na wiosnę

Najlepszy moment na przycinanie róż to początek wiosny. Powinno się to robić od końca marca do połowy kwietnia. Zwróć jednak uwagę czy w nocy nie ma ujemnych temperatur. Warto poczekać trochę dłużej, aż temperatury zawsze będą dodatnie. 

Więcej o: