Zacieki i białe plamy na szklankach? Prosty domowy trik sprawi, że zapomnisz o tym problemie

Jak doczyścić szklanki z białego osadu? Mimo że dopiero co były myte wciąż widać na nich białe zacieki? Nie jest to rzadko spotykany problem. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby sobie z nim poradzić. Poznaj niezawodne triki na usunięcie zacieków na szklankach i kieliszkach.

Zacieki i osady wychodzące na szklankach są często spowodowane niewłaściwym myciem i twardą wodą. Zdarza się jednak, że pomimo odpowiedniego dbania o naczynia i tak pojawiają się na nich nieestetyczne białe plamy. Możemy je usunąć za pomocą domowych sposobów. Sprawdzone środki poradzą sobie równie dobrze co chemiczne preparaty, a nasze kieliszki i szklanki znów będą lśnić.

Zobacz wideo Szykujesz imprezę? Te triki z pewnością zachwycą gości

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się osadu na szklankach i kieliszkach? Cytrynowa świeżość

Taki osad ze szklanek można łatwo usunąć z pomocą zwykłego soku z cytryny. Wystarczy nalać do miski ciepłą wodę i dodać kilka łyżek soku z cytryny. Zanurzamy w roztworze brudne szklanki i zostawiamy w nim na około pół godziny. Po upływie tego czasu wystarczy wypłukać je pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha. Sok z cytryny usunie zacieki z twardej wody.

Smugi po myciu w zmywarce? Prosty trik z folią aluminiową

Pewien niecodzienny trik pozwoli nam puścić w niepamięć smugi na naczyniach wyjętych prosto ze zmywarki. Jedyne czego będziemy potrzebować to folia aluminiowa. Urywamy kawałek i zgniatamy w kulkę. Następnie umieszczamy jej na górnej półce w zmywarce, przy szklankach. Okazuje się, że folia wchodzi w reakcje z kapsułkami, dzięki czemu wzmacnia ich skuteczność. To prosty trik, który sprawi, że będziemy mogli cieszyć się czystymi naczyniami.

Usuwanie zacieków pastą do zębów. To działa!

Zacieki i zabrudzenia możemy usunąć również za pomocą pasty do zębów. Koniecznie musimy wybrać taką bez granulek, żeby nie porysować szkła. Wystarczy nałożyć odrobinę na gąbkę lub miękką szmatkę i wyszorować naczynia. Musimy być jednak bardzo delikatni, żeby nie uszkodzić szklanek ani kieliszków. Jeśli osad jest trudny do usunięcia lub stary, cały proces można powtórzyć. Na sam koniec płuczemy naczynia w ciepłej, a następnie w zimnej wodzie i dokładnie wycieramy.

Więcej o: