Pielęgnacja anturium andrego. Jeżeli popełniasz jeden z trzech popularnych błędów, kwiat zmarnieje

Anturium jest popularną rośliną wieloletnią, której cechą charakterystyczną są pięknem duże liście o czerwonawym zabarwieniu. Ta roślina kojarzona jest z nieprzemijającym uczuciem, dlatego często daje się ją w prezencie ukochanej osobie. Jak pielęgnować anturium, by pięknie rósł?

Jeśli pamiętamy o kilku szczegółach, pielęgnacja anturium będzie nam szła jak z płatka. Jest to egzotyczna roślina, więc zasady jej uprawy i podlewania mogą się dość mocno odchodzić od innych popularnych kwiatów w polskich domach. Co trzeba robić, żeby nasze anturium przez długi czas pięknie wyglądało?

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja Anturium. Kilka prostych zasad

Anturium jest rośliną stosunkowo wysoką, więc potrzebuje sporo miejsca, by móc rosnąć, dodatkowo konieczne będzie dokupienie podpórek, które będą mogły ją podtrzymywać. Nasza doniczka powinna znajdować się w stosunkowo nasłonecznionym miejscu, tak by jej podłoże było nagrzane. Nie powinniśmy stawiać jej na kamieniu czy płytkach bez podłożenia czegoś pod roślinę. Anturium lubi dość wysoką wilgotność powietrza w pomieszczeniu, można go więc postawić blisko nawilżacza.

Podlewanie anturium andrego. O tym warto pamiętać

Anturium jest rośliną, która potrzebuje regularnego podlewania, jednak musimy robić to ostrożnie, tak by nie przelać rośliny, co może doprowadzić do gnicia korzeni. Najlepiej do tej czynności używać odstanej, przefiltrowanej wody. Dobrym systemem będzie podlewanie rośliny co kilka dni w okresie od marca do września, a po tym raz w tygodniu. Zakurzone liście możemy raz w tygodniu przecierać za pomocą wilgotnej ściereczki, o ile robimy to bardzo delikatnie.

Anturium nie kwitnie! Co teraz?

Anturium, które nie zakwitło, traci wiele swojego uroku. Głównym walorem tej rośliny są przecież, piękne czerwone kwiatostany, które przypominają serce. Dlaczego nasza roślina nie kwitnie?

  • Złe podlewanie — nie podlewamy anturium zimną wodą, mogą pojawiać się wtedy ciemne plamy na liściach.
  • Złe nawożenie — nadmiar nawozu prowadzi do mocnego wzrostu liści, ale słabego kwitnienia.
  • Za ciemno — W pełnym słońcu liście mogą ulec poparzeniu, stanowisko powinno być nasłonecznione, ale z rozproszonym światłem. Zbyt ciemne pomieszczenie może zastopować kwitnienie.
Więcej o: